Parodos

Energetikos ir technikos muziejus pristatė inscenizuotą video pasakojimą apie pirmąją Vilniaus miesto elektrinę

Balandžio 17–ąją, šeštadienį, Lietuvoje kaip ir kasmet buvo minima energetikų diena. Vilniuje įsikūręs Energetikos ir technikos muziejus kartu su Nacionaline Lietuvos energetikos asociacija (NLEA) Lietuvos elektrifikacijos pradžią šįsyk paminėti sumanė itin originaliu būdu: muziejaus ekskursijos „Industrijos šešėlių kvapas“ pagrindu sukurtas inscenizuotas video pasakojimas apie pirmosios Vilniaus miesto elektrinės, kurioje ir yra įsikūręs muziejus, istoriją.

„Gaila, kad dėl epidemiologinės situacijos šiemet ir vėl negalėjome pakviesti visų drauge atšvęsti profesinės energetikų šventės. Paprastai šią dieną lankytojams dovanojame nemokamas ekskursijas muziejuje, o šįsyk padedami kūrybinės „Mazylis FILMS“ komandos į virtualią erdvę perkėlėme inscenizuotą ekskursiją „Industrijos šešėlių kvapas“, kurią veda iš XX a. trumpam mus aplankęs pats elektrinės fundatorius, Vilniaus burmistras Juozapas Montvila. Tikimės, kad ekskursija sudomins ne tik energetikus, bet ir visus muziejaus ir Vilniaus istorijos gerbėjus.“, – sako Energetikos technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas.

Profesinė Lietuvos energetikų šventė kasmet balandžio 17 dieną minima nuo 2003 m. Būtent šią dieną 1892 m. Lietuvoje kunigaikščio Bogdano Oginskio pastangomis šalyje prasidėjo elektros era: Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje Rietave šv. Velykų rytą įsižiebė elektros lempučių sietynas, išlikęs iki mūsų dienų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas
Rokas
6 mėnesius

Kai sukurti pavadinimą užtruko ilgiau nei video 😀 labai prastas darbas, kam įdomus bus žiūrėti 20min video be jokio konteksto?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button