Parodos

Energetikos ir technikos muziejuje atidaroma fotografijų paroda „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“

2019 m. gruodžio 6 d., 16 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) vyks fotografijų parodos „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“ atidarymas. Paroda veiks iki gruodžio 21 dienos.

Parodos išvakarėse, gruodžio 5 d., Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1), vyks tarptautinė konferencija „Vilnius. Tarpukario motorizacija ir kultūra”, organizuojama bendradarbiaujant su pripažinimą pelniusiomis Lietuvos, Lenkijos ir Šveicarijos kultūrinėmis įstaigomis. Dalyvavimas konferencijoje – su vardiniais kvietimais.

Gruodžio 6 d. atidaromos fotografijų parodos lankytojai turės galimybę pamatyti nepaprastą Vilniaus ir jo gyventojų portretą, sudarytą iš Alfredo Rietmanno nuotraukų, padarytų XX a. 3-io dešimtmečio pabaigoje. Eksponuojamų darbų autorius – šveicarų inžinierius, prieš Antrąjį pasaulinį karą atsiųstas į jam nepažįstamą šalį ir miestą vadovauti Vilniaus autobusų garažui.

 

Ypač svarbus parodos atidarymo renginio akcentas – parodos „Dyzelino dūmuose. Šveicaras Vilniuje 1937-1940 m.” katalogas lenkų kalba, kurio tikslas – pristatyti šiuolaikiniams Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams nežinomo autoriaus darbus. Kataloge sudėtos visos išlikusios A. Rietmanno fotografijos, taip pat jo prisiminimai apie gyvenimą Vilniuje.

Paroda ir publikacija sudaro išskirtinę galimybę pamatyti miestą, jo ritmą bei gyventojus Antrosios Lenkijos Respublikos pabaigos ir Antrojo pasaulinio karo pradžios laikotarpiu.

Parodos „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“ atidarymo renginio svečių laukia staigmenos: proginiai atvirukai, vaišės ir ypatingi eksponatai, specialiai parodai atgabenti į Energetikos ir technikos muziejų tiesiai iš Šveicarijos.

 

Įėjimas į parodos atidarymą laisvas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button