Parodos

Drakono pievoje – meno galerija ant medinės tvoros

Šnipiškėse surengta fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda buvo eksponuojama Giedraičių gatvėje priešais Drakono pievą. Netikėtai meno galerija pavirtusi medinė tvora traukė prieiti čia gyvenančius vilniečius ir bendrauti su jų unikalią aplinką įamžinusiu nuotraukų autoriumi.

Drobėse atpažinę savo namus, žmonės pasakodavo įtraukiančias asmenines bei vietos istorijas. Kiti gyvai svarstė, kas gi laukia šio Vilniaus rajono, kur stiklinių dangoraižių fone stovi sukumpę mediniai nameliai ir jų kieme, tarsi praėjusiame amžiuje, ramiai teka gyvenimas: ant virvių džiūsta skalbiniai, iš mėlynų vandens kolonėlių nešamas vanduo ir kai kuriuose kiemuose net gali pamatyti lauko tualetą.

„Kartą pro šalį čia važiavau ir stabtelėjau pamatęs gražų jurginų darželį – panorau jį nupaveiksluoti. Įėjęs į kiemą net pritūpiau iš nuostabos – prieš akis atsivėrė senovinis, tarsi užkonservuotas XIX amžiaus kaimas ar vietovė… Negalėjau patikėti, kad Vilniaus centre yra tokia įdomi vieta, jaučiausi lyg būčiau atsidūręs Alisos stebuklų šalyje, bet į ją patekęs ne per kreivą veidrodį… Po to Šnipiškes aplankiau ne kartą, paveikslavau išraiškingus pastatus, kurie kupini gyvybės, saugo savyje buvusį gyvenimą ir jo muziką… Paveikslavau ir daržus, kurie daug pasako apie šeimininkus – vienas dideliame sklype augina rožes, matyt, prie menininkų, kitas – bulves, nes reikia valgyti…“ – pasakojo Algimantas Aleksandravičius, prisiminęs kaip gimė šios nuotraukų serijos idėja.

 

Jo užfiksuoti vaizdai atskleidžia savotišką dialogą tarp šiame Vilniaus rajone stovinčių blizgančių dangoraižių, kuriuos, vis masyvesnius, besisukiodami kranai sparčiai kelia į dangų, ir laike sustingusių senųjų medinių namų. Unikalus kontrastas, kai, pasak Algimanto Aleksandravičiaus, „tarp mažučių medinukų tarsi vaikšto milžiniški Guliveriai“.

Jo nuotraukų paroda rugsėjo 13-ąją, sekmadienį, paįvairino Šnipiškių bendruomenės rudens šventę, kurioje dalyvavo bendruomenės nariai ir svečiai, Šnipiškių seniūnas, seniūnaičiai. Tai tik trečia Algimanto Aleksandravičiaus nuotraukų paroda po atviru dangumi, nors autorius jų yra surengęs daugiau negu 300. Paroda Šnipiškėse eksponuota įgyvendinant projektą „276 žingsniai link Europos“, kuriuo siekiama plačiajai visuomenei iš arčiau parodyti Vilniaus Skansenu vadinamo rajono būtį. Ši apie 8 ha ploto užimanti teritorija paskelbta muziejumi po atviru dangumi ir kaip paveldas saugoma Vilniaus miesto savivaldybės. Kultūros paveldo departamente užregistruoti 332 gyvenamieji ir ūkiniai pastatai. Parodą numatoma rengti ir kitose sostinės vietose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button