Nusileidus į vėsų 1902 metais statytos elektrinės rūsį oda nubėga šiurpuliukai: čia tvyranti industrinė atmosfera vieniems kelia smalsumą ir norą tyrinėti, kiti čia stengiasi ilgai neužsibūti. Prieblandoje erdvias patalpas apraizgę senosios elektrinės vamzdynai, stūksantys masyvūs vandens siurbliai, kondensatoriai ir kiti elektrinės įrengimai mena industrinio statinio praeitį. Tokioje erdvėje eksponuojami šiuolaikinio meno darbai priverčia stabtelėti ir įdėmiau patyrinėti kiekvieną darbą ir jo santykį su aplinka.

Energetikos ir technikos muziejuje liepos 3 dieną atidarytoje tarpdisciplininio meno parodoje-instaliacijoje „Devynerios suvokimo durys“ vilnietis menininkas Adomas Vasiliauskas-Shizmos, naudodamasis mišria atlikimo technika – tradiciniu ir skaitmeniniu piešimu, skaitmeniniu koliažu, fotografija, LED apšvietimu, – žiūrovui kuria siurrealistinę kelionę po dvasinius slėpinius. Instaliacijos-paveikslai keičia spalvas tarsi chameleonai, ir kiekvienas toks pasikeitimas suteikia kūriniui vis naujų savybių. Darbuose susipina Rytų kultūrų ir krikščioniški motyvai, gamtos stichijų, augalijos ir gyvūnijos pasaulių elementai, fantasmagoriški personažai, per kuriuos atsiskleidžia vis kitas suvokimas: „Tavo viduje miega žvėris, bet jį reikia pažadinti“, „Mes visi skirtingi“, „Vaizduotei sparnai nereikalingi“, „Pragaras ir rojus yra vienas ir tas pats“, „Nuo savo karmos nepabėgsi“, „Galima matyti užmerktom akim“, „Šviesa yra tunelio gale“, „Pokyčiai tau yra naudingi“ ir „Susitaikymas su savimi yra kosmosas“.

Apie karantino laikotarpiu gimusią kūrybą pats menininkas sako: „Prieš kiek daugiau nei metus kilo idėja sukurti šviečiančių paveikslų seriją eksponavimui tamsiose erdvėse. Kiekvienas darbas turi savo LED šviesų instaliaciją ir spalvingumo gamą. Taip paveikslai dienos šviesoje atrodo vienaip, o tamsoje, įjungus LED apšvietimą, įgauna naujų savybių. Tačiau labiausiai šios serijos kūrinius jungia dvasinio išgyvenimo, vertingos gyvenimiškos patirties meninė išraiška. Didelė dalis darbų sukurti 2020 metais, kai siautėjo pasaulinė pandemija ir, rodės, daugeliui tai buvo didelių išbandymų ir pokyčių metas. Man norėjosi pavaizduoti savo jausmus ir išgyvenimus, pasidalinti įžvalgomis, aplankančiomis sudėtingu laikotarpiu. „Devynerios suvokimo durys“ yra labai asmeniška autobiografinė kelionė, vizualinis jausmų žemėlapis. Tikiuosi, kad ne vienas parodos lankytojas mano darbuose galės atpažinti, pasilyginti ar kitaip pažiūrėti į savo asmeninius išgyvenimus ir įžvalgas, patirtus ir atrastas gyvenant karantino sąlygomis.“

Adomas Vasiliauskas (1982) – šiuolaikinis menininkas, dirbantis šviečiančių instaliacijų, asambliažų, perdirbto objektų meno kryptyse. Išbandęs skirtingas profesines sritis – nuo vadybininko, radijo laidų vedėjo, dizainerio iki video žaidimų kūrėjo, animatoriaus, A.Vasiliauskas pasuko į šiuolaikinio meno pasaulį, apjungdamas skirtingas patirtis ir pritaikydamas jas moksline fantastika dvelkiančiuose mechanizuotuose objektuose. 

Paroda „Devynerios suvokimo durys“ Energetikos ir technikos muziejuje veiks iki rugpjūčio 1 dienos.

Liepos mėnesį kiti Adomo Vasiliausko-Shizmos darbai taip pat eksponuojami Užupyje: „AP galerijoje“ parodą „Deus ex machina“ apžiūrėti galima iki rugpjūčio 1 dienos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist