Parodos

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia kartu paminėti Lietuvos dangiškąjį globėją šv. Kazimierą

Šv. Kazimieras (1458–1484), antras Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės sūnus, gimė Krokuvoje. Jis buvo auklėjamas kaip būsimasis Lietuvos ir Lenkijos valstybės karalius ir pasižymėjo puikaus valdovo bruožais – išmintimi, teisingumu, drąsa, tačiau taip pat pamaldumu, prabangos vengimu, rūpinimusi vargšais.

Karalaitis mirė susirgęs džiova, vos 25-erių metų amžiaus. Netrukus jis pradėtas vadinti šventuoju, tikintieji ėmė pasakoti apie jo užtarimu įvykusius stebuklus. Šiandien daugybė vietų Vilniuje primena šv. Kazimierą ir miestiečių pagarbą jam.

Kovo 4 d. 15.30 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia šeimas su mažaisiais į nuotolinį edukacinį renginį „Šventasis karalaitis“, skirtą Lietuvos globėjo šv. Kazimiero atvaizdui ir gerbimui pažinti.

 

Tai proga susipažinti su karalaičio gyvenimo istorija, sužinoti, kokias malones ir stebuklus patyrė jo užtarimo meldę tikintieji, kodėl šv. Kazimieras dažniausiai vaizduojamas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio karūna ir apsiaustu, vienoje rankoje laikantis kryžių, o kitoje – leliją.

Susitikimą ves Bažnytinio paveldo muziejaus edukacinio skyriaus vadovė Violeta Indriūnienė. Jo trukmė – apie 45 min., kaina – 1,50 Eur.

Bilietus galima įsigyti „Paysera Tickets“ sistemoje.

 

Tą pačią dieną 18 val. įvyks Bažnytinio paveldo muziejaus direktorės dr. Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės virtuali paskaita „Šv. Kazimieras – nepažįstamas ir tolimas Lietuvos šventasis“.

Karalaičio Kazimiero idealą nusako psalmės žodžiai: „Tas, kurio rankos nekaltos ir širdis tyra“ (Ps 24, 4).

Lietuvos globėjas yra vienas iš nedaugelio karališkos kilmės šventųjų, kurio nuopelnai ir dvasios tvirtumas buvo pripažinti netrukus po jo mirties.

 

Gyvendamas tuo metu, kai karališkojo luomo pranašumai ir valdovo politinė galia turėjo ypatingą reikšmę, karalaitis tvirtai laikėsi krikščioniškų vertybių, priešinosi šeimos ir aplinkinių spaudimui gyventi „kaip visi“, vengė prabangos bei valdovo sūnui skirtų malonumų, eidamas valstybines pareigas pasižymėjo teisingumu, išsiskyrė kaip rūpestingas ir tėvynės reikalams atsidavęs valdovas.

Vilniaus katedros Šv. Kazimiero koplyčioje saugomos karalaičio relikvijos visais laikais buvo gerbiamos, ne kartą slėptos nuo gresiančių pavojų. Koplyčios architektūra ir puošyba pasakoja šventojo gyvenimo istoriją, atskleidžia dorybes, parodo jo užtarimu įvykusius stebuklus bei tikinčiųjų patirtas malones.

Paskaitoje bus prisimintos šių vertybių istorijos ir fundatorių pamaldumas šventajam Lietuvos globėjui. Paskaitos trukmė – apie 1 val., kaina – 6 Eur.

 

Bilietus galima įsigyti „Paysera Tickets“ sistemoje.

Susitikimai vyks „Zoom“ platformoje. Asmeninė nuoroda į renginio internete vietą bus automatiškai išsiųsta po sėkmingo apmokėjimo. Vienas bilietas galioja vienam renginiui.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button