Parodos

Atsinaujinanti Vilniaus rotušė rudenį pradeda koncertų ciklu

Pastaraisiais metais atsinaujinanti Vilniaus rotušė nuo šio rudens vilniečiams ir miesto svečiams siūlys lankyti ne tik parodas bei edukacinius renginius, bet ir koncertus. Nuo rugsėjo 2 d. Rotušėje sekmadieniais vyks koncertų ciklas, kuriame klausytojams bus pristatomi ne tik gerai pažįstami lietuvių klasikinės muzikos atlikėjai, bet ir nauji vardai iš užsienio bei įvairūs tarpžanriniai projektai.

Pasak Vilniaus rotušės l.e.p. valdytojos Ievos Šiušaitės, rugsėjį prasidėsiantis koncertų ciklas yra viena iš naujos Rotušės veiklos strategijos krypčių: „Pastaruoju metu siekiame, kad Rotušė būtų ne tik patalpų nuomos objektu, bet ir pati iniciuotų įvairius renginius bei kurtų kokybišką turinį. Tai nėra lengva, tam reikalingi ištekliai – tiek žmogiškieji, tiek finansiniai. Dėl to intensyviai dirbome pastaruosius pusantrų metų ir dabar jau turime keletą krypčių, kur patys kuruojame renginius, tarp jų – ir naujasis koncertų ciklas.“

Organizuoti koncertus Rotušėje ir sudaryti programą patikėta žinomam lietuvių violončelininkui Gleb Pyšniak. Jis teigia norėjęs sudaryti įvairų ir patrauklų koncertų ciklą, kuriame pasirodytų aukščiausio meistriškumo atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio. „Turint puikius atlikėjus bei gerą fortepijoną, Vilniaus rotušė gali tapti viena pagrindinių salių kamerinei muzikai dėl patrauklios miesto vietos bei akustikos. Būtų puiku sukurti naują koncertinę tradiciją bei atpažįstamą vardą, kuris klausytojams būtų aukščiausio lygio garantas“, – teigia Gleb Pyšniak.

 

Koncertai vyks kiekvieną sekmadienio popietę. Anot organizatorių, toks laikas pasirinktas neatsitiktinai: „Koncertai bus rengiami sekmadieniais, kad laikas būtų patogus ne tik vilniečiams, bet ir žmonėms iš aplinkinių regionų bei kitų miestų, kad jie galėtų atvykti paklausyti Lietuvos scenose retai pasirodančių atlikėjų. Norėtųsi suburti savą klausytojų ratą“, – tikisi Gleb Pyšniak. „Iki šiol Rotušė būdavo uždara savaitgaliais, tačiau keisdami savo įvaizdį nusprendėme, kad ir savaitgaliais ji turi būti lankoma. Nuo šiol miestiečiai ir miesto svečiai turės galimybę čia turiningai praleisti sekmadienio popietę“, – pritaria Rotušės l.e.p. valdytoja Ieva Šiušaitė.

Koncertuose skambės ne vien klasikinė muzika, bet ir tarpžanriniai projektai. Juose susipins ne tik įvairūs muzikos stiliai, bet ir skirtingos meno šakos, kaip antai Viktoro Paukštelio „Šokančių paveikslų rečitalyje“, kur jis pristatys dviejų savo talentų – muzikos ir tapybos – sintezę. Vilniaus rotušėje klausytojai galės išgirsti Lietuvoje analogų neturinčius muzikinius projektus, tarp kurių – „Aerograma“ iš Lietuvos žydų (litvakų) muzikinio paveldo bei „Opusai iš svingo eros“, kur išgirsime Lietuvos scenose itin retai soluojantį instrumentą – vibrafoną.

Koncertų ciklą rugsėjo 2 d. pradės projektas „Folk in Jazz“. Smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, akordeoninkas Tadas Motiečius bei išskirtino balso savininkė, vokalistė Evelina Pabarčiūtė atliks lietuvių liaudies dainas, aranžuotas džiazo stiliumi. Prie projekto prisidėjo aranžuotojas ir džiazo pianistas Leonidas Mieldažis, kuriam pavyko žinomas liaudies melodijas suderinti su džiaziniais sąskambiais bei sukurti unikalią muzikinę stilistiką.

 

Prie idėjos rengti koncertus Vilniaus rotušėje prisideda ir fortepijonų salonas „Organum“, kuris suteiks galimybę atlikėjams skambinti aukščiausios klasės koncertiniu „Yamaha“ fortepijonu. Pirmą kartą išgirsti ir įvertinti naująjį instrumentą klausytojai galės rugsėjo 16 d., kuomet ispanų violončelininkas Gabriel Urena bei lietuvių pianistė Simona Zajančauskaitė pristatys kamerinės muzikos violončelei ir fortepijonui programą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button