Parodos

Atkurtų partizanų uniformų parodą „Laisvės kariai“ galima aplankyti ir su virtualios realybės akiniais

Lapkričio 23-ąją, Lietuvai švenčiant Kariuomenės dieną, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras kviečia virtualiai aplankyti metų pradžioje didžiulio dėmesio sulaukusią, bet karantino nutrauktą ir ne visų spėtą pamatyti drabužių dizainerio Giedriaus Paulausko parodą „Laisvės kariai“, kurioje pristatomos atkurtos autentiškos partizanų uniformos.

Virtualus turas suteikia galimybę 360 laipsnių kampu apžvelgti parodos eksponatus vienuolikoje virtualių ekspozicijos erdvių. Per virtualų pasivaikščiojimą po parodą lankytojai turės galimybę atidžiai apžiūrėti atkurtas partizanų uniformas, jų elementus bei įsigilinti j jų reikšmę partizanų kasdienybėje.

Ši paroda – tai pagarbos ženklas pokario Lietuvos kariams – partizanams, ryšininkams bei visiems kovotojams už Lietuvos laisvę.

 

„Uniforma karininkui ir kariui nėra tik apranga. Ją vilkintis asmuo visada jaučia kur kas didesnę atsakomybę, pagarbą Lietuvos valstybei. Partizanai, priešinęsi Lietuvos sovietizacijai, taip pat buvo kariai, pagal galimybes jie vilkėjo uniformas ar bent skiriamuosius simbolinius ženklus“, – kalbėjo dizaineris Giedrius Paulauskas.

Šia virtualia paroda siekiama, kad šešerius metus trukusio istorinio dizaino tyrimo rezultatas nesibaigtų parodos uždarymu, kad jis būtų kuo ilgiau prieinamas visiems besidomintiems.

„Tikimės, kad virtualus „Laisvės karių“ turas bus patrauklus karybos istorijos entuziastams, studentams ir net moksleiviams, kuriems toks turas taps turininga mokomąja priemone per istorijos pamokas“, – sako VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius.

 

Virtualus turas leidžia lankytojui apžiūrėti nufotografuotą erdvę 360 laipsnių kampu ir tose erdvėse judėti iš vieno peržiūros taško į kitą. Siekiant geriau pajusti gyvosios parodos įspūdį, Marius Urbanavičius rekomenduoja pasinaudoti virtualios realybės akiniais „Google Cardboard“ arba pasigaminti virtualios realybės akinius pagal internete nurodytas instrukcijas ir į akinius įdėti savo išmanųjį telefoną.

Virtuali paroda „Laisvės kariai“ – aplankykite paspaudę nuorodą.

Ką tik pasirodė ir specialus leidinys „Laisvės kariai“ – elektroninę jo versiją galite paskaityti paspaudę šią nuorodą, o dėl nemokamo spaudinio kviečiame kreiptis į VDA Dizaino inovacijų centrą.

Parodos „Laisvės kariai“ virtualų turą sukūrė fotografas Vitalijus Janušonis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button