Vilniuje kovo 8-11 dienomis vykstančios XIV tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip 2017“ metu bus siekiama Lietuvos rekordo. Gintaro vėrinio ilgis sieks net du kilometrus.

Unikalią progą pamatyti ilgiausią gintaro papuošalą parodos dalyviai turės „Amber Trip“ atidarymo dieną, kovo 8-ąją, 12 val. Savanoriai pradės skaičiuoti vėrinio ilgį per patį parodos atidarymą.

„Šių metų paroda jos organizatoriams yra išskirtinė ne tik dėl siekiamo rekordo. Dėl nuolat didėjančio parodos dalyvių skaičiaus juvelyrikos ir gintaro paroda persikėlė į didžiausią Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centrą. Parodos metu taip pat vyks tarptautinis juvelyrikos meno konkursas, kurio nugalėtojų darbai keliaus į festivalį Legnicoje ir parodą Londone“, – sako „Amber Trip“ organizatorius Giedrius Guntorius.

Pasak jo, moderniame didesnes ekspozicijų ir konferencijų erdves turinčiame „Litexpo“ centre „Amber Trip“ parodai atsiveria gerokai daugiau galimybių augti.

Paroda šiais metais subūrė 120 verslo atstovų iš 50 šalių, tarp jų – iš Baltijos valstybių, Ukrainos, Čekijos, Vokietijos, Danijos, Lenkijos, Vengrijos, Rusijos, Turkijos, Italijos. Kaip ir kasmet, „Amber Trip“ pritrauks šimtus pirkėjų iš viso pasaulio.

„Amber Trip“ taip pat vyks tarptautinis juvelyrikos meno konkursas „Nature Morte“ (pranc. k. nature morte — negyvoji gamta), kuriuo siekiama pristatyti juvelyriką kaip šiuolaikinio meno sritį ir propaguoti įdomiausius juvelyrikos meno kūrinius, dalyvaus virš 50 juvelyrų.

„Nature Morte“ tema visada bus įdomi menininkams ir plačiajai visuomenei, o šiuo metu, kaip bebūtų liūdna, ji dar aktualesnė dėl karų, terorizmo ir, regis, nekontroliuojamo nacionalizmo, fašizmo, etninės, seksualinės ir lyčių neapykantos grėsmingo iškilimo. Menininkai verčia mus susidurti su dalykais, nuo kurių mes dažnai norėtume pasislėpti, todėl aš tikiuosi, kad šiame juvelyrikos konkurse bus radikalių ir gražių darbų šia tema“, – sako „Amber Trip“ meno konkurso komisijos pirmininkas, juvelyrikos dizaineris Maiklas Petris.

„Mums ypač svarbi ir įdomi aplinkybė, kad „Amber Trip“ meninio juvelyrikos konkurso komisijos atrinkti darbai keliaus į sidabro juvelyrikos festivalį Legnicoje ir parodą „Moca“ Londono Gaidhole. Tai – didelis pačios parodos ir jos konkurso dalyvių įvertinimas“, – sako „Amber Trip“ organizatorius.

„Amber Trip“ parodoje – profesionalūs juvelyrai ir dizaineriai, gamybos organizatoriai ir praktikai, juvelyrikos pramonės atstovai, technologinių prietaisų ir įrenginių gamintojai. Renginyje pristatomos naujausios juvelyrikos pramonės technologijos, tendencijos gintaro ir juvelyrikos dirbinių rinkoje bei naujausi pasaulio profesionalių juvelyrų darbai. Apie 40 proc. parodos ploto užima juvelyrikos dirbiniai, apie 60 proc. – gintaras.

Geologų duomenimis, virš 90 proc. visų pasaulyje žinomų gintaro klodų glūdi rytiniame Baltijos jūros pakraštyje. „Amber Trip” parodos organizatoriai siekia, kad Baltijos auksas garsintų Lietuvą visame pasaulyje, ir pristatyti pasauliui Lietuvos bei užsienio juvelyrikos atstovus, padėti jiems susirasti naujų verslo partnerių ir rinkų.

Parodos metu vyks dvi spaudos konferencijos. Kovo 8 d., 10.30 val., rengiama spaudos konferencija „Kada Lietuvą pasieks gintaro žaliava iš Rusijos?“, o kovo 10 d., 12 val., vyksiančios spaudos konferencijos tema – „Ukraina kuria licencijuotas įmones. Kokios perspektyvos Lietuvos gintaro pramonei?“ Abu renginiai vyks parodų centro „Litexpo“ 3.1 salėje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.