Parodos

5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis įvyks vėliau ir pasikeitęs

Įprastai rugsėjo pradžioje vykdavęs Vilniaus galerijų savaitgalis, kaip ir daugelis kitų renginių, šiemet buvo priverstas pakeisti savo datas. Šįkart jis vyks spalio 22–25 dienomis, kviesdamas pasivaikščioti po 36 sostinės parodines erdves ir pažinti jų veiklos ypatumus. 5-ąjį kartą organizuojamą savaitgalį lydi ir daugiau naujovių – naujas renginio kuratorių duetas, speciali paroda ir diskusijų programa.

2016 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuotas ir organizuojamas renginys, paprastai skelbęs rudens parodų sezono pradžią, šiemet dėl koronaviruso pandemijos pakoreguoto renginių kalendoriaus įsiterps į sezono vidurį. Šįkart Vilniaus galerijų savaitgalio organizatoriai siūlys ne tik aplankyti sostinės parodinėse erdvėse veikiančias ekspozicijas, bet ir atkreipti dėmesį į tai, kokiomis savo funkcijomis ir veiklos ypatybėmis šios erdvės viena nuo kitos skiriasi.

„Šiemet siekiame pagilinti Vilniaus galerijų savaitgalio lankytojų žinias apie tai,

 

kaip šiuolaikinio meno lauke veikia skirtingi jo veikėjai – kuo muziejai skiriasi nuo meno centrų, projektų erdvės nuo komercinių galerijų, menininkų valdomos erdvės nuo meno rezidencijų ir t.t. Manome, jog prasminga parodyti kiekvieno iš šių segmentų specifiką ir tarpusavio įtampas bei sąsajas. Galų gale, įdomu klausti, koks ir kodėl kiekvienoje iš šių erdvių eksponuojamas menas, kurio ateiname patirti. Šįkart į Vilniaus meno sceną siūlome pažvelgti tarsi iš viršaus – taip, kad matytųsi jos mastelis ir tarpusavio ryšiai“, – pasakoja šiemet Vilniaus galerijų savaitgalį kuruojančios menininkė Akvilė Anglickaitė ir menotyrininkė Dovilė Tumpytė, dėmesį šioms temoms skirsiančios organizuojamoje diskusijų programoje.

Be 36 parodinių erdvių, renginio lankytojai šiemet galės užsukti ir į Vilniaus universiteto Baltąją salę, įsikūrusią buvusiose observatorijos patalpose. Čia bus eksponuojamas specialiai 5-ajam Vilniaus galerijų savaitgaliui kuriamas architektūrinis objektas. Jo idėja gimė iš renginio kuratorių sumanyto vaizduotės pratimo – kiekviena iš Vilniaus galerijų savaitgalyje dalyvaujančių meno erdvių buvo pakviesta pasvajoti, su kokiu dangaus kūnu galėtų tapatintis. Bendradarbiaujant su eksperimentinės architektūros kūrėja Aiste Ambrazevičiūte, ši visatos mastą aprėpianti vaizduotė po truputį virsta chimeriška instaliacija. Ji ne tik įvaizdins tampriais ryšiais susaistytą meno lauko modelį, bet ir veiks kaip savarankiškas meno kūrinys, kuriuo Vilniaus galerijų savaitgalio organizatoriai lankytojams siūlys savo maršrutą pradėti arba baigti.

Projektą inicijuoja ir organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button