KoncertaiPramogos

Orkestro gimtadienio koncerte keičiasi solistai

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas intensyviai ruošiasi orkestro gimtadienio koncertui. Sausio 27 d. jis įvyks Kauno valstybinėje filharmonijoje, o sausio 28 d. – Vilniaus kongresų rūmuose. Deja, šįkart neapsieita be netikėtumų. Pagrindinis koncerto solistas, pasaulinio garso prancūzų smuiko žvaigždė Augustinas Dumay dėl ligos atšaukė savo pasirodymus Lietuvoje. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncerte pirmojoje dalyje jį keis operos solistų Laurynos Bendžiūnaitės ir Kosto Smorigino paruošta W. A. Mozarto operų arijų ir duetų programa. Antrojoje dalyje, kaip ir numatyta, simfoninis orkestras atliks garsiąją Gustavo Mahlerio 4-ąją simfoniją.

„Deja, su apgailestavimu turime pranešti, kad ką tik gavome žinių, jog visų mūsų lauktas A. Dumay neatvyks – iš gastrolių Kinijoje grįžęs smuikininkas stipriai susirgo gripu, – antradienį sakė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. – Atsiprašome visų, kurie taip laukė šio neeilinio muziko pasirodymų Lietuvoje – mums tai taip pat buvo labai liūdna žinia. Tačiau kartu noriu pabrėžti, kad orkestro gimtadienio koncertai įvyks – vietoje A. Dumay pasirodymo pirmojoje koncerto dalyje operos solistai L. Bendžiūnaitė ir K. Smoriginas atliks W. A. Mozarto operų arijų ir duetų programą, tad nuoširdžiai tikimės, kad žiūrovai neliks nuskriausti. Be to, pageidaujantiems bilietus į orkestro gimtadienio koncertą bus galima grąžinti“, – kalbėjo S. Pancekauskas.

 

Lietuvių sopranas L. Bendžiūnaitė, kurį laiką intensyviai koncertavusi visame pasaulyje, šiuo metu šaknis įleido Vokietijoje – čia ji dainuoja Štutgarto operos teatre. Lietuvos muzikos akademijos magistrė ir Londono karališkosios akademijos absolventė orkestro gimtadienio koncerte atliks W. A. Mozarto arijas ir duetus, taip pat solinę partiją G. Mahlerio Simfonijoje Nr. 4 G-dur. 

Vienas garsiausių ir talentingiausių Lietuvos operos solistų K. Smoriginas itin vertinamas melomanų ir klasikinės muzikos profesionalų – jo balsas skamba garsiausių Europos teatrų pastatymuose, o darbų grafikas jau dabar užpildytas iki 2019-ųjų. Klasikinės muzikos duomenų bazės „Bachtrack“ duomenimis K. Smoriginas 2014 m. buvo vienu iš trijų daugiausiai dainavusių bosų-baritonų pasaulyje.  

 

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kartu su soliste L. Bendžiūnaite atliks ypatingą kūrinį – austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio (1860–1911) Simfoniją Nr. 4, G-dur. Ketvirtoji G. Mahlerio simfonija dažnai vadinama labiausiai klasikine ir lengviausiai suvokiama jo simfonija. Ir nors po kūrinio premjeros prireikė šiek tiek laiko, kad klausytojai pamėgtų šį kūrinį, šiandien – tai viena dažniausiai atliekamų savo nuoširdumu žavinčių G. Mahlerio simfonijų.

Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

Dėl pasikeitusio pirmos dalies solisto ir koncerto programos, norintieji orkestro gimtadienio koncerto, kuris įvyks sausio 28 d. Vilniaus kongresų rūmuose, bilietus galės grąžinti iki vasario 3 d. Tai bus galima padaryti tose „Tiketos“ kasose, kuriose buvo įsigyti bilietai, taip pat – ir internetu.

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncertai įvyks sausio 27 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir sausio 28 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietai parduodami „Tiketoje“, Vilniaus kongresų rūmų ir Kauno valstybinės filharmonijos kasose. Daugiau informacijos: www.lvso.lt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button