Pramogos

Nacionalinės bibliotekos 2019 metų penketukai

Knygos, metai iš metų vartomos ir skaitomos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojų, pasakoja apie juos istorijas, žadinančias vaizduotę. Kokį lankytojo portretą ir gyvenimo ritmą atskleidžia 2019 metų populiariausių kūrinių Nacionalinėje bibliotekoje penketukai? Natos, knygos, filmai, visus metus keliavę iš rankų į rankas, kalba, kas mes esame ir kas mums buvo svarbu visus metus.

Knygos keliautojos

Daugiau kaip 6 tūkstančius įvairiausių laisvalaikio skaitinių saugančių Nacionalinės bibliotekos lentynų turinys dažnai keičiasi. Lietuvių ir užsienio grožinė literatūra, filosofija, psichologija, kultūrologijos ir kiti leidiniai laisvai prieinami vartotojams ir įprastai keliauja pas skaitytoją į namus. Šios knygos kartais išdrįsta reikalauti skaitytojų kantrybės virtualioje eilėje, nes yra tokios populiarios, kad keliauja iš rankų į rankas. Skaitomiausių laisvalaikio knygų penketukas:

Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Sėsliosios knygos

Knygos, kaupiančios vertingas žinias ir norinčios visada būti pasiekiamos, nepalieka svarbiausios šalies bibliotekos šventovės. Nacionaliniai ir užsienio šalių mokslo šakų dokumentai, tarp kurių galima rasti aktualiausias ir paklausiausias knygas pagal šalies ūkio, mokslo, kultūros kryptis ir perspektyvas. Skaitomiausių sėsliųjų knygų penketukas:

 
Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Elektroninės knygos

Skaitytojo pažymėjimas – bilietas į tūkstančius kelionių. Turėdami jį, lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Šias knygas skaitote visur, kur yra interneto ryšys. Su knyga neprailgsta nei kelionė traukiniu prie jūros, nei eilė parduotuvėje. 2019 metų skaitomiausios elektroninės knygos:

Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Grojamiausios natos

Ar žinojote, kad Nacionalinėje bibliotekoje galite sugroti mėgstamą kūrinį? Jums tereikia pasiimti mėgstamas natas ir Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje pagroti „tyliuoju“ sintezatoriumi su ausinėmis. Visada galite užsukti į šią skaityklą tobulinti įgūdžių, miklinti pirštų ar tiesiog pailsėti. Didžiausio susidomėjimo sulaukė šios natos:

Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Klausomiausios vinilo plokštelės

Lankytojai Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje ne tik skaitė muzikos, dailės, dizaino, architektūros, scenografijos, fotografijos, teatro, kino ir šokio knygas, bet ir klausėsi laikui atsparios vinilo plokštelių muzikos. Čia, naudodamiesi vinilo plokštelių grotuvu, lankytojai perklausė širdžiai malonius įrašus. Populiariausios vinilo plokštelės:

 
Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Žiūrimiausi filmai

Nacionalinėje bibliotekoje pailsėti galite ne tik su knyga. Čia jūsų laukia ir kino filmai, padedantys pabėgti nuo kasdienių problemų, pailsėti arba pasisemti įkvėpimo. 2019 metais dažniausiai lankytojų žiūrėti Nacionalinės bibliotekos fondo filmai:

Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Mažųjų skaitomiausios knygos

Visas Nacionalinės bibliotekos saugomas knygas mažiesiems galima rasti Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, I a. Atviras, visiems pasiekiamas fondas lankytojus kviečia savarankiškai vartyti, skaityti knygas, o norintieji gali pasiimti ir namo. 2019 metais dažniausiai lankytojų buvo skaitomos:

Nuotr.: Vygaudo Juozaičio

Jaunimo skaitomiausios knygos

Keičiančios ir įkvepiančios jaunimo knygos taip pat ilgai neužsiguli Nacionalinės bibliotekos lentynose. Kiekviena vaizduotę išlaisvinanti knyga laukia viešnagės lankytojų namuose. Jaunųjų skaitytojų dažniausiai skaitytos knygos:

 
Nuotr.: Vygaudo Juozaičio
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button