Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia jaunuosius skaitytojus išbandyti jėgas literatūriniuose protų mūšiuose. 2016 metais apkeliavusios 35 viešąsias bibliotekas ir subūrusios daugiau kaip 1000 vaikų, žinių kovos pratęsiamos sostinėje.

Literatūriniais protų mūšiais siekiama pasitelkus žaidimą propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti geros ir vertingos literatūros ir ugdyti kūrybingumą. Keturių turų žaidime gali dalyvauti viena klasė, susiskirsčiusi į 4–5 narių komandas. Kiekvienas turas turi savo temą, kiekviename iš jų užduodama po 8 klausimus iš lietuvių ir užsienio literatūros, pateikiama su literatūra susijusių loginių užduočių. Klausimai sudaryti atsižvelgiant į mokyklinę programą ir profesionalų rekomendacijas, juos parengė vaikų literatūros specialistai.

Registruokite savo klasę į literatūrinius protų mūšius ir išbandykite jėgas linksmai pasitikrindami sukauptas žinias:

  • 1–5 klasių mokinių kovos prasidės sausio 11 d. (pradžia – 9.00);
  • 6–8 klasių mokiniai jėgas galės išbandyti nuo vasario 1 d. (pradžia – 13.00).

Žaidimas kartą per savaitę bus rengiamas iki pat vasaros atostogų. Suskubkite registruotis ir rezervuokite tinkamiausią trečiadienį (viena klasė gali dalyvauti vieną kartą) adresu [email protected] arba telefonu 8 5 239 8561.

Šiokiadienių rytais – garsiniai skaitymai mažiesiems

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? Būtume daug stipriau įkvėpti dienos žygiams. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius kviečia į rytmečio skaitymus, vyksiančius kiekvieną darbo dieną. Juose ne tik garsiai skaitysime knygas, bet ir aptarinėsime iliustracijas, kalbėsimės apie kūrinius, perkursime ar tęsime pasakojimus, piešime, žaisime. Vaikams skaitys bibliotekininkai, knygų autoriai ir iliustruotojai, vertėjai, leidyklų darbuotojai. Tikimės sulaukti ir kitų profesijų atstovų – ugniagesių, gydytojų, policininkų ir kitų.

Kiekvieną savaitę rinksimės skaitinius nauja tema. Nuo sausio 9 d. iki vasario 10 d. skaitysime „Metų knygos“ rinkimuose dalyvaujančių knygų ištraukas – pretendentėms skirsime po savaitę, o vieną dieną su vaikais susitiks ir patys knygų autoriai:

  • sausio 9–13 d. – Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“ (sausio 12 d. dalyvaus autorius);
  • sausio 16–20 d. – Gendručio Morkūno „Traškančios žvaigždės“ (sausio 20 d. dalyvaus autoriaus žmona, psichologė Regina Morkūnienė);
  • sausio 23–27 d. – Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ (sausio 26 d. dalyvaus literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė);
  • sausio 30 d. – vasario 3 d. – Nadios Kovaliovos „Meškis ir žąsis“ (vasario 3 d. dalyvaus autorė);
  • vasario 6–10 d. – Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“ (vasario 9 d. dalyvaus autorė).

Rytmečio skaitymai – tęstinė edukacinė veikla, kurioje kviečiami dalyvauti ir tėveliai su vaikais, ir didesnės darželinukų ar mokinių grupės. Susitikimai vyks pirmadieniais–penktadieniais, nuo 10 valandos, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse. Darželių ir mokyklų grupėms būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonu 8 5 239 8561.

Skaitymo balsu naudą puikiai iliustruoja tyrimais pagrįstas pirmojo Švedijos skaitymo ambasadoriaus Johano Unenge’s pateiktas pavyzdys: šešiamečio vaiko, kuriam nebuvo skaityta garsiai, žodyną vidutiniškai sudaro vos 7 tūkst. žodžių, o garsiai mažyliui skaitančioje šeimoje augusio vaiko žodynas vidutiniškai siekia net 17 tūkst. žodžių. Skaitykime savo vaikams!

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist