Vasario 23 – 26 dienomis „Muzikos salėje“ Vilniaus knygų mugėje naujausius darbus pristatys ryškiausi Lietuvos muzikos atlikėjai, leidėjai, festivalių organizatoriai, muzikinių įrašų pardavėjai. Trečius metus Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA organizuojamas renginys dovanos kelias dešimtis muzikinių premjerų ir išskirtinių susitikimų.

Tradiciniu renginiu tapusi „Muzikos salė“ kasmet į vieną erdvę suburia visą Lietuvos muzikos industriją ir pristato karščiausias muzikines naujienas. Dėl Litexpo centrinių rūmų remonto šiemet „Muzikos salė“ įsikurs mažesnėje erdvėje, viename pastate su Knygų muge, tačiau išsiskirs jaukumu ir intriguojančiais muzikiniais pokalbiais su muzikantais. Juos moderuoti AGATA pakvietė dainininką, kompozitorių Domantą Razauską ir „Lietuvos ryto“ muzikos žurnalistą Ramūną Zilnį. Per keturias dienas nenutrūkstamų pašnekesių šie profesionalai padės „Muzikos salės“ lankytojams geriau pažinti Lietuvos muzikinio žemėlapio įvairovę.

„Džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką „Muzikos salė“ tapo vienu svarbiausių muzikinių renginių Lietuvoje, kuris apjungė muzikos bendruomenę ir suaktyvino muzikos leidybą. Visi AGATA nariai su nekantrumu laukia šio susitikimo ir galimybės betarpiškai pabendrauti tiek tarpusavyje, tiek su savo gerbėjais“, – teigia AGATA asociacijos direktorė Agnė Masalskytė.

Šiemet „Muzikos salėje“ naujausius darbus pristatys Merūnas, Beissoul & Einius, GJan, Saulius Prūsaitis, Veronikos Povilionienės ir Dainiaus Pulausko duetas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis ir scenos chuliganas Tomas Sinickis. Po penkerių metų pertraukos septintuoju studijiniu albumu nudžiugins ir „Lemon Joy“, o „G&G Sindikato“ galėsime ne tik klausytis ausimis, bet ir skaityti akimis – drauge su nauju albumu pasirodys ir grupės dainų natų leidinys. Neringa Čereškevičienė vaikams pristatys naujausią savo knygą „Namelio medyje istorija. Kamino nepraeinamumas”.

Itin turtingas šiemet „Muzikos salės“ alternatyviosios muzikos legionas: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ supažindins su muzikine-mitologine drama „Dūšelės“, aktorius Rolandas Kazlas su „Pakeleiviais“ pristatys autorinių dainų albumą „Toks”, kultinė grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dalinsis „Problematika“ – dvylikos dainų, sugrąžinančių ironiją, sveiką protą ir gyvenimo džiaugsmą, užtaisu. Malonių staigmenų dovanos Kazimieras Likša, Gytis Ambrazevičius, Andrius Kaniava, grupės „Arbata“, „Deeper Upper“, „Kamanių šilelis“, „Sisters on Wire“, „Happyendless“, „Wolfsome“, „The Station“ ir daugelis kitų.

Plati naujienų gama lauks ir plokštelių entuziastų: dvigubas Vytauto Kernagio „Akustinis“ su anksčiau nepublikuota vaizdine medžiaga, „Freaks on Floor“, „Keymono“, „Sheep got waxed“, „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu”, „Lemon Joy“, Beno Aleksandravičiaus ir grupės ba. vinilai. Lietuvos muzikos pop ir roko archyvą papildys kompozitoriaus ir pedagogo Teisučio Makačino ir roko pionierių „Saulės laikrodis” naujai perleistos vinilo plokštelės.

„Muzikos salėje“ išankstinius bilietus į festivalius įsigyti kvies „Roko naktys“, „Galapagai“, „Kaunas Jazz“, bilietais su nuolaida prekiaus ir platintoja „Tiketa“. Brandaus amžiaus sulaukę festivaliai „Mėnuo Juodaragis“, „Bliuzo naktys“, „Purpurinis vakaras“ pristatys išskirtines jubiliejinių metų programas. Andrius Mamontovas taip pat kvies į neeilinį koncertą „AM50“.

„Man „Muzikos salės“ renginys sudaužė du mitus – kad lietuviai menkai domisi savo šalies kūrėjų muzika ir kad skirtingų stilių muzikantai nelabai mėgsta bendrauti tarpusavyje. Man atrodo, toks renginys patiems atlikėjams yra žiauriai įdomus – galima susitikti, įvertinti vienas kito darbą, išgerti kavos ir sužinoti praktiškai viską, kas Lietuvos muzikoje verda šiuo metu.

Esu visiškai pametęs galvą dėl vinilo plokštelių, todėl nekantriai laukiu renginio – suskaičiavau, kad šįmet jame bus pristatoma kone 15 lietuviškų leidinių šiame formate. Prognozuoju spūstis ir peštynes dėl kai kurių iš jų – visi matėme, kas pernai dėjosi, kai savo riboto tiražo plokštelę pristatė Andrius Mamontovas – visas pardavė per valandą.

Lietuvoje nėra daug muzikos įrašų parduotuvių (jų ir šiaip nėra daug), kuriose gali vienoje vietoje rasti įvairių žanrų muziką. „Muzikos salė“ yra puiki proga išleisti pusę atlyginimo ir patenkinti melomanišką aistrą bent pusmečiui.“,- sako muzikinio pasaulio guru R. Zilnys.

„Muzikos salėje“ savo stendus įrengs virš 30-ies atlikėjų, muzikos leidėjų, muzikos įrašų pardavėjų ir koncertų organizatorių. Juose savo veiklą pristatys daugiau kaip 200 muzikantų. Bus galima įsigyti apie kelis tūkstančius naujų ir senų muzikos įrašų.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

Daugiau informacijos: muzikossale.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist