Metus pradėti šviesiai kviečia Jungtinis Lietuvos vaikų choras, šį sekmadienį (sausio 15 d.) Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje surengsiantis nemokamą koncertą.

Jungtinis Lietuvos vaikų choras susibūrė vos prieš pusmetį, bet jau spėjo pelnyti kokybiškai ir įdomiai dainuojančio choro reputaciją. Kartą per mėnesį vaikai iš Biržų, Druskininkų, Kupiškio, Marijampolės, Mažeikių, Šiaulių, Šeduvos ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių renkasi Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame kultūros centre, ir dvi dienas intensyviai repetuoja. Toks muzikinio švietimo modelis Lietuvoje taikomas pirmą kartą, bet pasaulyje esama nemažai pagal jį veikiančių kolektyvų – pavyzdžiui, Estijos nacionalinio operos teatro berniukų choro meno vadovas ir dirigentas Hirvo Surva jau dešimt metų dirba su jungtiniu Estijos berniukų choru.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja vaikai, turintys patirties savo miestų ir miestelių choruose, bet svajojantys su muzika susipažinti artimiau ir giliau, išbandyti gerokai sudėtingesnius ir įdomesnius kūrinius, pasirodyti gražiausiose Lietuvos bažnyčiose ir geriausiose salėse. Jungtinio choro repertuare – vaikų ypač mėgstama Vytauto Miškinio muzika, nepaprastai populiaraus šiuolaikinio amerikiečių kompozitoriaus Erico Whitacre‘o kūriniai, lietuvių liaudies dainų aranžuotės.

Choro meno vadovė Valerija Skapienė į koncertą kviečia ir tuos klausytojus, kuriems chorinė muzika mažiau pažįstama: „Jungtinio Lietuvos vaikų choro repertuaras įdomus ir suaugusiems, ir vaikams – niekada nepamiršiu, kaip po mūsų pirmojo koncerto Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje viena mama priėjo pasidžiaugti, kad jos dukra, niekada nemėgusi chorinės muzikos, ne tik susidomėjusi išklausė koncerto, bet ir pasakė, kad tokiame chore mielai dainuotų! Man svarbu, kad koncertų būtų įdomu klausytis ir vaikams, ir suaugusiems, stengiuosi, kad ir iš Jungtinio Lietuvos vaikų choro, ir iš mano vaikų choro „Ugnelė“ koncertų žiūrovai išeitų patyrę šviesių emocijų“.

Jungtinio Lietuvos vaikų choro koncerte skambės muzika, kalbanti apie žmonių bendrystę ir taiką, apie gamtos stebuklus, apie tikėjimą šviesa. Koncerto pradžia – 12.00 val. (po 11 valandos mišių) Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist