Praūžus šventiniam periodui ir žiemos šventėms, žiūrovai vėl kviečiami sugrįžti į teatrą. Stalo teatras naujųjų metų pradžią pažymi dviem ypatingais spektakliais:  vos keletą kartų rodytu „Dangaus virėja“ patiems mažiausiems ir po metų pertraukos grįžtančiu kvapų spektakliu „Vėjų motė“.

„Dangaus virėja“ –  pirmoji iš dviejų šio sezono Stalo teatro premjerų, skirta 1,5 – 3 metų amžiaus žiūrovams ir jų tėveliams. Spektaklis kurtas remiantis lietuvių liaudies pasakų apie Saulę – dangaus virėją motyvais, į pasaką įtraukiant kalbą ir motoriką lavinančių pratimų. Pasak teatro vadovės Saulės Degutytės, spektakliu primenama, kokį etnografijos lobyną turime. „Labai norime paskatinti gyvą kartų bendravimą, praturtinti mažųjų ir suaugusiųjų žodyną,“ – sako režisierė.

Smulkioji lietuvių tautosaka, kitaip tariant, mįslės, žaidimai, senovinės apeiginės dainos saulės, laimės ir vaiko gimimo tema spektaklyje sugulė drauge su baltiškuoju saulės mitu. Spektaklio, kuriame susitinka senovė ir dabartis, menas ir kasdienybė, kūrėjai žada kiekvienam – ir mažam, ir dideliam – dovanoti įvairiausių žaidimų, dainelių, liežuvio ir proto mankštelių, padėsiančių tėvams praturtinti bendravimą su vaikais, kurti šeimoje dienos ritualus (kėlimosi, prausimosi, valgymo ir pan.), papuošiančius kasdienybę ir sugrąžinančius šiems veiksmams jų užmirštą prasmę.

„Dangaus virėją“ kuria režisierė Saulė Degutytė, kompozitorius ir muzikantas Gediminas Žilys ir aktorė Kristina Mauruševičiūtė.

Į vaidinimą mažiausieji žiūrovai kviečiami kartu su mama, tėčiu ir/ ar seneliais. Spektaklis interaktyvus: per bendravimą tarp suaugusiųjų ir vaikų žiūrovai jungsis su veiksmu scenoje, todėl rekomenduojame mažyliams atsivesti mažiausiai vieną suaugusįjį. Spektaklis vyks sausio 21 d. 12 ir 15 val. Menų spaustuvėje, Vilniuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.