A. Mamontovas naujam gyvenimui prikėlė dainą „Kitoks pasaulis“

Į savo 50-mečio gimtadienio koncertą „AM50“  kviečiantis Andrius Mamontovas pristato naują dainos „Kitoks pasaulis“ versiją.

Vienas populiariausių visų laikų „Foje“ kūrinių, įvilktas į naują muzikinį rūbą skambės ir trumpo metro Airijos režisieriaus Shane Europa kino juostoje „Spąstai“. Mistiniame filme pasakojama vienišos moters, ieškančios atsakymų į egzistencinius gyvenimo klausimus, istorija.

„Kai 1984-aisiais kūriau „Kitokį pasaulį“, visąlaik jutau, kad kūrinys turėjo skambėti elektroniškai. Deja, tai buvo laikai, kai tokių svajonių įgyvendinimui tiesiog neturėjome galimybių. Todėl dainą, kartu su tuomet besikuriančios grupės „Foje“ nariais įrašėme mokyklos koridoriuje“, – prisiminimais dalijosi A. Mamontovas.

Praėjo daugiau nei 30 metų iki tol, kol kūrinys suskambo taip, kaip turėjo skambėti jam užgimstant. Atlikėjas prisipažino, jog drauge su šia dainos versija pagaliau baigiasi tikroji „Kitokio pasaulio“ istorija.

„Kai pernai Dubline pristatinėjau savižudybių prevencijos iniciatyvą „Nebijok kalbėti“, prie manęs priėjęs jaunas Airijos režisierius paklausė, ar negalėtų „Kitokio pasaulio“ naudoti savo naujai kuriamame filme. Sutikau, nes supratau, kad tai bus puikus impulsas įgyvendinti savo seną svajonę – sukurti tokią „Kitokio pasaulio“ versiją, kokią visą gyvenimą norėjau girdėti“, – sakė atlikėjas.

 

Daina „Kitoks pasaulis“ buvo įtraukta į to paties pavadinimo 1992 m. išleistą ankstyvųjų „Foje“ dainų albumą. Šis kūrinys taip pat pradėjo ir 1997-ųjų metų grupės atsisveikinimo turą „Vilnius – Kaunas – Klaipėda“. Paskutinio šio turo koncerto Vilniaus Vingio parke klausėsi 60 tūkst. žmonių. Tai geriausias pasiekimas šalies istorijoje. Šio pasiekimo iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienai Lietuvos grupei.

Šiemet jubiliejų švenčiantis A. Mamontovas savo kūrybos gerbėjus kviečia į išskirtinį renginį, kuris vyks gruodžio 17 d. sostinės „Siemens arenoje“. Artėjant renginiui, į kurį bilietų jau beveik neliko, muzikantas pirmą kartą atvertė ir savo dienoraščių puslapius.

Kiekvieną mėnesį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ jis dalijasi kūrinių sukūrimo istorijomis. Kovo mėnesį nupūtęs dulkęs nuo dainos „Saulės miestas“ istorijos, balandį grupės „Foje“ lyderis dalinsis archyvine medžiaga apie tai, kaip gimė „Kitoks pasaulis“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist