Biblioteka visada buvo institucija, burianti visuomenę ir leidžianti naudotis sukaupta informacija ir žiniomis. 100-metį mininti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ne tik saugo informacijos lobynus, bet ir teikia inovatyvias paslaugas lankytojams. Iki šiol biblioteka kvietė mažuosius lankytojus Pasidaryti, Atrasti, Tausoti, Smalsauti, Siekti, Atpažinti, Užfiksuoti dirbtuvėse PATS SAU, o gruodžio 18 d. pristato ir kūrybinę erdvę suaugusiesiems – Medijų dirbtuves.

Skaitmeninė ir analoginė kūryba susijungs net šešiose erdvėse: virtualiosios realybės, programavimo ir modeliavimo, garso įrašų, vaizdo įrašų, nuotraukų ir atvaizdų bei juostų ir ryškalų. „Biblioteka rado galimybę esamose rūsio patalpose, po laiptais, įrengti inovatyvią kūrybos erdvę individualiems projektams įgyvendinti. Šiose dirbtuvėse amžius nėra svarbu – ar tai būtų moksleiviai, ar vyresni žmonės. Laukiami visi, turintys elementarius skaitmeninės kūrybos pagrindus, siekiantys kažko daugiau, bet dar netaikantys į profesionalų lygą“, – Medijų dirbtuves pristato vienas iš erdvės kūrėjų ir Nacionalinės bibliotekos kūrybinių dirbtuvių PATS SAU administratorius Donatas Kubilius.

Kūrybinis darbas naujose dirbtuvėse bus organizuojamas savitarnos principu su galimybe gauti kvalifikuotą bibliotekos darbuotojo konsultaciją. Lankytojai galės savarankiškai išryškinti apdulkėjusio juostinio fotoaparato kadrus, atgaivinti vaikystės epizodus, užfiksuotus vaizdo magnetofono juostose, arba atitolti nuo analoginės kūrybos ir lavinti 3D ir 2D modeliavimo įgūdžius, perprasti virtualiosios realybės galimybes, gerinti elektronikos žinias. Medijų dirbtuvių lankytojai darbams, reikalaujantiems specialių įrankių ir mažiau sterilios aplinkos, galės pasinaudoti ir dirbtuvių PATS SAU galimybėmis, apie kurias daugiau galite sužinoti čia ›

Iki sausio 15 d. darbo dienomis nuo 12 iki 17 val. Medijų dirbtuvės bus atviros visuomenei pasižvalgyti, susipažinti su paslaugomis ir pateikti siūlymus ar pageidavimus, kaip tobulinti dirbtuves. Jei norite užsukti kitu metu, maloniai prašome susitarti telefonu 8 685 25 496. Šios naujos dirbtuvės taip pat ieško naujų šeimininkų – darbuotojų. Nacionalinė biblioteka laukia tų, kurie nori dalytis patirtimi ir tapti kvalifikuotais Medijų dirbtuvių konsultantais.

Medijų dirbtuvių draugai UAB „EMP“ ir VŠĮ „Atviros fotografijos dirbtuvės“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.