MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Lietuvos nacionalinis muziejus
Laisvalaikis

Valstybiniai muziejai 12 sekmadienių kvies juose lankytis nemokamai

2019 metais Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai 12 sekmadienių lankytojus priims nemokamai. Taip tikimasi, kad muziejuose apsilankys daugiau šeimų. Tačiau kai kurių vadovai abejoja, ar sekmadieniais, o ypač vasarą ar pavasarį, juos užplūs lankytojai.

2018 metais nemokamai muziejus lanko tik mokiniai. Kultūros ministerija nusprendė, kad kitais metais jai pavaldūs muziejai paskutinį mėnesio sekmadienį nemokai priims visus – taip juose Lankytis bus patogiau šeimoms.

Dabar sekmadieniais nedirbančio Maironio lietuvių literatūros muziejaus vadovė Aldona Ruseckaitė sako, abejojanti, ar nemokamais sekmadieniais užplūs lankytojai – senjorus muziejus ir taip nemokamai kviečia lankytis paskaitose, o šeimos su vaikais gali ateiti šeštadieniais,  kai vyksta ekskursijos.

„Sekmadieniais, ypač vasarą, tikrai neateis, užtat, kad vasarą jauni tėveliai su vaikais važiuoja į gamtą, keliauja, dabar labai madinga keliauti po Lietuvą, gali ateiti žiemos, rudenio laikotarpiu. Šiaip jau labai įdomu bus po metų paskaičiuoti tą 12 sekmadienių ir pažiūrėti“, –

Kultūros ministerija ragina ir kitus muziejus, priklausančius, pavyzdžiui, savivaldybėms, 12 sekmadienių per metus atverti duris nemokamai. Kauno valdininkai sako dar galvojantys, kurią savaitės dieną tai daryti.

Žadama, kad už bilietus negautos pajamos bus kompensuojamos iš biudžeto, tam numatyta daugiau kaip pusė milijono eurų.

Plačiau apie tai – Jūratės Anilionytės reportaže.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Menininkė Jolita Vaitkutė sukūrė unikalius margučius

Evaldas Činga

Prekybos centre ,,Ozas” atidaroma didžiausia Lietuvoje pripučiamų batutų erdvė

Donatas Andrijauskas

Gedimino pilyje – intriguojanti virtuali kelionė per Vilniaus istoriją

Evaldas Činga

„Bitės“ salonas vienai dienai tapo modernia scena

Evaldas Činga

Muziejų lankytojų skaičius per metus išaugo penktadaliu

Evaldas Činga

Liko mėnuo iki Open Kitchen starto

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika