Laisvalaikis

Pietūs Bažnytinio paveldo muziejuje. Apžvalginės ekskursijos

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia turiningai praleisti pietų pertrauką! Per 30 minučių ekskursijas turėsite galimybę kartu su gidu nusileisti į Katedros požemius ar pakilti į Katedros varpinę, išvysti Katedros lobyną ir susipažinti su Vilniaus vienuolijų palikimu Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir vienuolyne įrengtose ekspozicinėse erdvėse.

Katedros varpinėje ekskursijos vyksta pirmadieniais – ketvirtadieniais.

Tai vienas iš pagrindinių miesto simbolių, svarbi arkikatedros, Žemutinės ir Aukštutinės pilių komplekso dalis. Varpinės istorija siekia XIII a. vidurį: čia stovėjęs gynybinis bokštas XVI a. tapo varpine, o XIX a. pradžioje įgavo dabartinę išvaizdą. Pastato viršuje laiką skaičiuoja seniausias miesto laikrodis, į šv. Mišias kviečia varpų skambėjimas, bokšto istoriją pristato interaktyvi ekspozicija, lankytojams atsiveria įspūdingi Vilniaus vaizdai.

 

Katedros požemiuose ekskursijos vyksta antradieniais – ketvirtadieniais.

Nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų.

Bažnytinio paveldo muziejuje ekskursija „Katedros lobynas“ vyksta trečiadieniais ir penktadieniais.

 

Muziejuje, įsikūrusiame Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne – įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje. pristatomi vertingiausi eksponatai iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Ekspozicijos šerdis – Katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – paslaptingai atrasti, išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai.

Bažnytinio paveldo muziejuje ekskursija „Dangaus miestas“ vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais.

Kartu su gidu susipažinsite su septyniolikos Vilniaus vienuolijų istorija ir meno vertybėmis: nuo pirmųjų XIV a. įsikūrusių vienuolijų – pranciškonų ir dominikonų – iki XVIII a. vid. į sostinę atvykusių šaričių. Būtina pamatyti 2017 m. netikėtai atrastą, jėzuitų iniciatyva 1855 m. sukurtą Šnipiškių koplyčios Jėzaus skulptūrą, per stebuklą Karmelitų ordinui priklausiusioje Šv. Jurgio bažnyčioje išlikusį 1760–1765 m. paveikslą „Švč. Mergelės Marijos ir šv. Juozapo sužadėtuvės“ ir didžiąją Bernardinų bažnyčios monstranciją (XVI a. II pusė – XVII a. pradžia), kuri, užkasta vienuolyno darže, pergyveno 1655 m. rusų kariuomenės šeimininkavimą Vilniuje.

 

Ekskursijų pradžia – 12 val.
Ekskursijų trukmė – 30 min.

Įėjimas su pasirinkto objekto bilietu, nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, mokytojams, senjorams.

Galite užsisakyti ir atskirą ekskursiją Jums patogiu metu. Trukmė – 1 val. Papildoma kaina už gido paslaugas – 20 Eur.

 

Parengėme visas būtinas priemones, užtikrinančias saugų ir įdomų apsilankymą.

Daugiau informacijos ir registracija:
Tel. + 370 5 269 7800, +370 600 12 080
El.p. [email protected],
[email protected], katedrospozemiai[email protected]

Bažnytinio paveldo muziejaus informacija

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button