Laisvalaikis

Pažvelkite į Vilnių iš oro baliono (nuotraukų galerija)

Vilnius neįsivaizduojamas be oro balionų. Vilnius yra viena iš trijų Europos sostinių, virš kurių yra leidžiami oro balionų skrydžiai. Dabar, karantino metų, virš miesto skrendantys oro balionai, kaip niekad džiugina ir suaugusius ir mažus. Matyt todėl, šeštadieninį balionų kilimą, prie Žvėryno pėsčiųjų tilto stebėjo nemažas būrys žiūrovų. 

Karantinas paveikė ir oreivius dar sutrumpindamas ir taip trumpą skraidymo sezoną. Dėl karantino ribojimų šiuo metu nevyksta komerciniai skrydžiai, leidžiami tik kontroliniai ir mokomieji. Tačiau labiausiai oreiviai pergyvena dėl ribojimų kuriuos įvedė „Oro navigacija“. Pernai įvestos naujos taisyklės stipriai apribojo oreivių skrydžius. „Oro navigacija“ teigia kad ribojimai buvo reikalingi dėl padidėjusio lėktuvų skrydžių skaičiaus, tačiau oreiviai sako, kad net ir šiuo karantino metu, kai oro uostas uždarytas, suderinti skrydžio planą su „Oro navigacija“ nėra lengva. Šeštadienio skrydžio metu, oreivis Vytas Kerdokas iš „Smile Baloons“ juokavo, kad tai buvo pirmas ir gal būt paskutinis šiemet skrydis virs Vilniaus oro uosto.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Šiandien oro uostas atnaujino darbą, karantino sąlygos švelnėja, labai tikimės, kad nepaisant visų ribojimų, oro balionus virš Vilniaus išvysime vis dažniau ir dažniau, juk Vilnius – oro balionų sostinė.

 

Lietuvos oreivių bendruomenė gerai žinoma pasaulyje ir dėl sportinių pasiekimų – jau du dešimtmečius Lietuvos oro balionų pilotai patenka tarp geriausių Europos ir pasaulio sportininkų ir ne kartą yra lipę ant nugalėtojų pakylos. Lietuvą taip pat garsina pasaulinio lygio renginiai – Pasaulio ir Europos čempionatai, organizuoti Lietuvoje. Lietuviai pilotai aktyviai skraido ir skraidina keleivius kitose pasaulio šalyse: Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, JAE, Vietname.

Kviečiame pasidairyti į Vilnių iš oro baliono.

 

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
VDD
VDD
2 metus

Sako Vilniaus oro uostui nera kur plestis kiek vietos i visas puses.

Miami
Miami
2 metus
Atsakinėti į  VDD

Deja, klystate. Įvertinus visus buferinių ir saugos zonų reikalavimus vietos plėtimuisi visiškai nėra nei takui, nei papildomai infrastruktūrai ar terminalui. Pvz. tako net pailginti keliasdešimt metrų nėra galimybės – vienas galas remiasi į geležinkelį ir tankiai gyvenamas zonas, kitas į įmonėms priklausančius sandėlius ir pastatus.

Jonas
Jonas
2 metus
Atsakinėti į  VDD

Juokinga kai kalbame apie plėtrá nors užusienis,salininkai,vaidotai,ažuolijai tai jau yra,galėtume kalbėti apie plėtrá jai čia pirmojo pasaulinio karo veteranai nebūtú statęsi savo namú 1914

Petras
Petras
2 metus
Atsakinėti į  Jonas

Geležinkelį galima nuleist po žeme, Zuokas jau seniai siūlė, o veteranus perkelt į geresnę vietą, negi nuodysi žmones kuro atliekom, juolab ir amžius garbingas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button