Lietuvos nacionaliniame muziejuje šiuo metu pirmą kartą visuomenei pristatoma Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija. Nors 1999 metais Seimas pripažino šį dokumentą Lietuvos valstybės teisės aktu, tačiau plačiau visuomenei nebuvo tekę su juo susipažinti. Šis dokumentas, kartu su Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Aktais, yra laikomas vienu iš svarbiausių Lietuvos valstybingumo dokumentų.

Aštuonių partizanų vadų pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracija – tai ne jų vienų politinė pergalė prieš okupantą. Ją apgobia kelios dešimtys į susitikimą lydėjusių apsaugos vyrų, ryšininkai, nutiesę jiems kelius, rėmėjai, žiemos metu glaudę keliaujančiuosius, nė nenujausdami ar tik miglotai numanydami jų globojamų asmenų statusą. Visi šie žmonės kūrė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio istoriją. 

Dokumento pasirašymo aplinkybės, pažintis su visų aštuonių ją pasirašiusių partizanų likimais, Lietuvos nacionaliniame bei Okupacijų ir laisvės kovų muziejuose saugomų dokumentų, fotografijų ir kiti eksponatų pristatymas laukia visų, kurie užsiregistruos į kiekvieną trečiadienį (iki kovo 27 d.) vykstančias nemokamas ekskursijas. 

Artimiausia ekskursija vyks kovo 6 dieną. Ekskursijos, esant susidomėjimui, numatytos kiekvieną parodos veikimo trečiadienį (paskutinė – kovo 27 d.).

Ekskursijų pradžia: 15 val.

Susitikimo vieta: Arsenalo g. 1.

Kaina: ekskursija nemokama, tereikės įsigyti muziejaus bilietą.

Būtina išankstinė registracija(vietų skaičius ribotas!): https://goo.gl/forms/72jmNxvpm2NParbO2

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist