MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Laisvalaikis

Pažintis su pirmą kartą viešai eksponuojama Lietuvos partizanų 1949 m. vasario 16 d. deklaracija

Lietuvos nacionaliniame muziejuje šiuo metu pirmą kartą visuomenei pristatoma Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija. Nors 1999 metais Seimas pripažino šį dokumentą Lietuvos valstybės teisės aktu, tačiau plačiau visuomenei nebuvo tekę su juo susipažinti. Šis dokumentas, kartu su Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Aktais, yra laikomas vienu iš svarbiausių Lietuvos valstybingumo dokumentų.

Aštuonių partizanų vadų pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracija – tai ne jų vienų politinė pergalė prieš okupantą. Ją apgobia kelios dešimtys į susitikimą lydėjusių apsaugos vyrų, ryšininkai, nutiesę jiems kelius, rėmėjai, žiemos metu glaudę keliaujančiuosius, nė nenujausdami ar tik miglotai numanydami jų globojamų asmenų statusą. Visi šie žmonės kūrė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio istoriją. 

Dokumento pasirašymo aplinkybės, pažintis su visų aštuonių ją pasirašiusių partizanų likimais, Lietuvos nacionaliniame bei Okupacijų ir laisvės kovų muziejuose saugomų dokumentų, fotografijų ir kiti eksponatų pristatymas laukia visų, kurie užsiregistruos į kiekvieną trečiadienį (iki kovo 27 d.) vykstančias nemokamas ekskursijas. 

Artimiausia ekskursija vyks kovo 6 dieną. Ekskursijos, esant susidomėjimui, numatytos kiekvieną parodos veikimo trečiadienį (paskutinė – kovo 27 d.).

Ekskursijų pradžia: 15 val.

Susitikimo vieta: Arsenalo g. 1.

Kaina: ekskursija nemokama, tereikės įsigyti muziejaus bilietą.

Būtina išankstinė registracija(vietų skaičius ribotas!): https://goo.gl/forms/72jmNxvpm2NParbO2

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Menininkė Jolita Vaitkutė sukūrė unikalius margučius

Evaldas Činga

Prekybos centre ,,Ozas” atidaroma didžiausia Lietuvoje pripučiamų batutų erdvė

Donatas Andrijauskas

Gedimino pilyje – intriguojanti virtuali kelionė per Vilniaus istoriją

Evaldas Činga

„Bitės“ salonas vienai dienai tapo modernia scena

Evaldas Činga

Muziejų lankytojų skaičius per metus išaugo penktadaliu

Evaldas Činga

Liko mėnuo iki Open Kitchen starto

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika