„Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia į antrąjį  studijų savaitgalį – dvi dienas skirti sostinės gamtos, ledynmečio ir priešistorinių gyvūnų pėdsakų tyrinėjimui. Birželio 8–9 d.  nemokamai bus galima prisijungti prie 13 įvairiausių ekskursijų. 

„Įkvėpimas savaitgalio studijų temoms kilo neseniai pristačius naują maršrutą „Paskui mamutą“ apie prieš milijonus metų slinkusio ledyno palikimą, kuris Vilniuje matomas ir šiandien. Nusprendėme sostinės svečius ir vilniečius pakviesti į ekskursijas apie gamtą, geologiją, ledynmečio suformuotą reljefą, priešistorinius gyvūnus ir kitus reiškinius“, – pasakoja savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė. 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Visos gidų vedamos ekskursijos nemokamos, tačiau būtina registruotis alternatyvaus Vilniaus tyrinėjimo platformoje:  https://neakivaizdinisvilnius.lt/straipsniai/vilniaus-savaitgalio-studijos-antroji-laida/

Nuo senosios upės vagos iki mamuto ilčių

Ekskursijose „Paskui mamutą“ bus galima sužinoti apie prieš 2,5 milijonų metų  praslinkusio ledyno palikimą, nukeliauti į mamuto ilčių radimo vietą, pamatyti Puntuko giminaičius Gedimino prospekte, senosios Neries vagos žymes ir kitus objektus. Seniausiame Lietuvoje geologijos muziejuje – turtingos fosilijų, uolienų, mineralų, meteoritų, gintarų su inkliuzais ir kitos kolekcijos, kurios leis supažindinti su šalies, Baltijos regiono, įvairių pasaulio kraštų geologija. Čia per valandą bus galima „nukeliauti“ 4,5 milijardus metų.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Daug paslapčių slepiančią istorinę piliakalnio su papiliais vietą – Kalnų parką – bus galima tyrinėti ekskursijoje „Kur sustojo ledynai…“. Maršrutas nusidrieks Trijų kryžių, Stalo, Bekešo, Altanos, Gedimino kapo kalvomis, jos metu sužinosite, kaip susiformavo toks unikalus vietos reljefas, kokią istoriją mena senosios šlaitų pušys. „Pavilnio kalnų kolonija“ leis susipažinti su įdomiausiais  objektais.

Kviečiame į žygius

Birželio 8–9 d. programoje siūlomos ne tik ekskursijos, bet ir pažintiniai žygiai su gidais po Panerių rajoną, Pūčkorių pažintiniu taku, žygis nuo Žvėryno link Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio, žygis į Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinį. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.