Laisvalaikis

Naujai įžiebtas Stiklo kvartalas vėl stebins orginaliomis instaliacijomis (nuotraukos)

Senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Metas apsidairyti. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų, sužydėjo smulkaus verslo parduotuvėlių fasadai, jaukiai ir saugiai prisėsti kviečia lauko kavinės. 

Kiekvienas gali prisidėti

Žvaigždžių autorius – jau kartą savo darbus Vilniuje pristatęs, Lenkijos menininkas Jaroslaw Koziara. Pasak Stiklo kvartalo Urbanistinės scenografijos galerijos po atviru dangumi idėjos autorių instaliacija siunčia žinią apie bendrystę ir kviečia ieškoti žvaigždžių ne tik Stiklo kvartale, bet ir savo kasdienybėje. “Kiekvienas savo aplinkoje turime savo kelrodžių žvaigždžių. Kaip žvaigždės žmones sujungia, taip menas nepripažįsta sienų.  Nepaisant karantino ir finansinių sunkumų, uždarytų valstybės sienų, padedant sutelktai bendruomenei, nuolatiniams projekto partneriams „Go Vilnius“ ir Lenkų kultūros institutui, paties kvartalo rezidentų paramos, dar likome skolingi menininkui. Tikimės visų vilniečių palaikymo skiriant 1,2% pajamų mokesčio ar paremiant mūsų iniciatyvą finansiškai tiesiogiai tam, kad tokie projektai ir toliau galėtų vykti“, – prisipažįsta Julija Janus, Stiklo kvartalo smulkaus verslo bendruomenės pirmininkė. Norintys prisidėti palaikymą siųskite: asociacijai „Miesto kvartalas“ įm. k. 305185495, a./s. LT53 7044 0600 0829 4390.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Bendruomenė kviečia meno kūrėjus

Asociacijos „Miesto kvartalas“ Urbanistinė scenografijos galerija po atviru dangumi debiutavo praėjusių metų birželį. Kultūros nakties metu pakabinti J. Koziaros „Oro balionai“ kvartalą puošė visą vasarą, spalį juos pakeitę dizainerės Julijos Janus ir Adam decolight spalvoti „Amalų vainikai” pelnė instagramiškiausios ir svetingiausios miesto iniciatyvos apdovanojimus. Du kartus per metus galerija pristato šviesos instaliacijų – miesto dekoracijų kūrėjus.

 

Bendruomenė tiki ateitimi, tad suplanavę šių metų parodas kviečia teikti paraiškas 2021 m. galerijos po atviru dangumi pavasario-vasaros ir rudens-žiemos ekspozicijoms. Prie Galerijos po atviru dangumi organizavimo dirba savanoriai – kvartalo rezidentai, menininkai. Kūrėjai kviečiami teikti paraiškas pirmajam kitų metų pusmečiui iki gegužės 24 d., o antrajam iki rugpjūčio 1 d.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Apie Stiklo kvartalą

Visai greta Vilniaus Rotušės įsikūręs Stiklo kvartalas – tai Stiklių, Gaono, M. Antokolskio, Žydų g., Dominikonų g. ir jas ribojančių Vokiečių, Didžiosios ir Švarco g. ne lyginiais numeriais pažymėtų namų Meno, Mados, Maisto ir įvairių paslaugų bendruomenė susibūrusi prieš daugiau nei metus. Bendruomenė kuria nuostabią ir įtraukiančią erdvę bei kviečia pasivaikščioti po puikią žvaigždžių lauko parodą, aplankyti lauko kavines ir jau dirbančias kruopščiai dezinfekuojamas parduotuves ir primena laikytis saugaus socialinio atstumo, naudotis apsauginėmis kaukėmis, taip pat užtikrina, kad kiekviena jau veikianti vieta yra pasiruošusi lankytojams ir laikosi visų būtinų saugumo reikalavimų. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button