Laisvalaikis

Lazdynų bendruomenė pristatė antrąjį pažintinį maršrutą rajone

Negalėdami laisvai keliauti, vis tiek galite susipažinti su kaimynijos istorija, architektūra ir kultūra.

Lazdynų Ryto bendruomenė lazdyniečiams ir visiems vilniečiams pristato 4 įdomius ir išskirtinius maršrutus Lazdynų mikrorajone. Gruodžio mėnesį buvo pristatytas pirmasis maršutas, o šią savaitę pristatytas antrasis maršutas „Lazdynų architektūra“.

„Mūsų platforma kvies Jus į žygį pagal mūsų siūlomus 4 maršrutus. Pirmieji du maršrutai ves po keturis Lazdynų rajono mikrorajonus ir supažindins su svarbiausiais jų skulptūriniais ir architektūros akcentais. Trečiasis priartins prie Neries ir leis suprasti, kodėl Lazdynai yra svarbūs sostinės, jei ne visos Lietuvos mastu, o ketvirtasis dar labiau „nardins“ į gamtą“, – rašoma bendruomenės pranešime.

 

Antrasis trumpas maršrutas 

Šis trumpas maršrutas pristato Lazdynų III, II ir I mikrorajone esančius svarbius rajono akcentus: iš standartinių elementų sukurtą nestandartinę mokyklą(-s), rajono vizitine kortele tapusius buku kampu lenktus namus, pirmuosius SSRS skersai šlaito statytus stambiaplokščius namus, bene garsiausią sovietinio naktinio Vilniaus pasilinksminimo vietą „Erfurtą“ ir ne tik vietinių, bet ir užsienio svečių gausiai išvaikščiotą I mikrorajono pėsčiųjų alėją.

Maršrutas driekiasi urbanizuota dalimi, tačiau jame pasitaiko Lazdynams būdingų žalių kampelių.

Pirmasis trumpas maršrutas 

Pirmasis trumpas maršrutas pristato Lazdynų III ir IV mikrorajone esančius svarbius rajono akcentus: naujojo Vilniaus simboliu tapusią skulptūrą „Rytas“, bene svarbiausiai rajono profesijai duoklę atidavusį kūrinį „Statybininkas“, legendinės žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės skverą, buvusį kino teatrą, V. E. Čekanausko sugrįžimą projektuojant bažnyčią ir naują Vilniaus kilimą aukštyn – pirmąjį bokštinį monolitinį daugiabutį. Maršrutas driekiasi urbanizuota dalimi, tačiau jame pasitaiko Lazdynams būdingų žalių kampelių.

 

„Raginame atsispausdinti 1 maršruto žemėlapį ir esant palankioms sąlygoms leistis į Lazdynų pažinimą“, – kviečia lazdyniečiai.

Šaltinis: Pažintinio turizmo platforma ATRASK LAZDYNUS

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button