Laisvalaikis

Į sostinę atvyko nauja vandens atrakcija – pramoginis katamaranas

Keliaujant po Europos miestus kaip Praha, Budapeštas, Paryžius, Kijevas ar tiesiog Ryga nejučiomis kildavo pavydas, jog taip puikiai išnaudojamos per šiuos miestus tekančios upės, kuomet miestiečiams, turistams ar net įmonėms siūlomas platus pramogų bei paslaugų spektras. Tenka apgailestauti, kad sostinėje Neries upė palikta podukros vaidmenyje.

Kiti pasakys, jog vandens pramogų apstu, nes kiekvieną pavasarį su ledo lytymis bei barža nuo Baltojo tilto galima ekstremaliai nuplaukti iki Žvėryno,  pasiplaukioti su baidarėmis bei irklentėmis arba romantiškai pasiplaukioti laivu nuo Mindaugo tilto iki Žirmūnų.

Katamaranai

 

Vilniuje vandens pramogų pasiūla žmonių grupėms – patenkinama, bet nepakankama

Dauguma vandens ar pramogų ant vandens yra sutelkta miesto pakrasčiuose ar netgi tolėliau už miesto, o miesto centre tokia pasiūla gan ribota. Daugelį metų yra kalbama, jog reikia aktyvinti ir didinti paslaugų spektrą Neryje, tačiau dažnai buvo oponuojama, jog reikalingos nemažos investicijos į papildomas vandens pramogas, o trumpas vasaros sezonas investicinę gražą ištemptų nuo kelerių iki keliolikos metų. Vis dėlto kol kiti dejuoja – kiti ima ir tiesiog padaro tai, ko reikia.

Viena tokių unikalių verslo idėjų – Neryje atsiradęs naujutėlis katamaranas. Pagalvojau, jog kažkas suklydo, kur čia jie buriuos, jog tai ganėtinai siaura ir sekli upė. Svarbiausia, kad nesusimaučiau pasitelkiau galingąjį „Google“, jog šis man padėtų išsiaiškinti, kur čia šuo pakastas, nejaugi ruošiamasi buruoti Neryje. Pasirodo, kad yra pačių įvairiausių katamarinų ir jiems burės tikrai nėra būtinos sėkmingam plaukimui. Gegužės pabaigoje į Lietuvą atvyko katamaranas, kuris kuo puikiausiai plaukioja Neries upe. Lygiai toks pats, kaip jo trys broliai, kurie šiuo metu plaukioja Lenkijos mieste Augustave.

Katamaranai

 

Kiek kainuoja ir ką galiu gauti?

Kas sukėlė nuostabą, kad šios kategorijos katamaranai išties manevringi ir gali plaukti tokiomis vietomis, kuomet upės gylis tesiekia vieną metrą. Vis dėlto tenka apgailestauti, jog Neris nėra pakankamai gili tam tikruose ruožuose ir šia transporto priemone tikrai nenuplauksite iki Kauno, nes pakibtumėte ant pirmos seklumos ar laivo variklis įsipainiotų žolių sąžalyne. Galima nors pasidžiaugti keliais įmanomais plaukimais: nuo Baltojo tilto iki Valakampių galima plaukti 3 valandas bei nuo Baltojo tilto iki Vingio parko.

Kas dar išties patogu, jog užsakymus galima derinti tiek iš anksto, tiek paskutinę minutę, aišku, jeigu kiti pramogų ištroškusieji nebus užėmę katamarano tuo metu. Net jei neturite 10-25 žmonių grupės, visada galite pasiplaukioti kaip pavienis keliautojas. Kai nėra užsakomųjų plaukimų, vykdomi reisiniai plaukimai visiems: kaina suaugusiam – 10 eurų, 5 eurai – vaikams virš trijų metų, o patys mažiausieji iki trijų metų – plukdomi nemokamai.

10-25 žmonių grupėms vienos valandos katamarano nuoma prasideda nuo 150 eurų. Po 20 valandos kaina didėja, nes temsta ir tampa sudėtingiau švartuotis.

 

Katamaranai

Pramoga – su visais patogumais

Šis laivas pasirodo neeilinis – praktiškai limuzinas ant vandens, kuriame įrengtas tualetas, atskira rūkymo patalpa, turi du denius, kur nuo viršutinio galima grožėtis miesto panorama, o žemutinis denis dar ir šildomas.  Katamarane taip pat įrengta multimedijos įranga su televizoriumi, moderni garso aparatūra, baras ir daugelis kitų patogumų, kuriuos galima pritaikyti kelionėms,  vakarėliams, konferencijoms ar kitiems renginiams.

Laivo kapitonas paklaustas apie tai, ar nebuvo kuriozinių situacijų, prisiminė, kad vienas ekskursijos svečias, pamatęs bebrus, užsimanė su jais pasisveikinti, laimei, kad pakeleiviai drąsuolį atkalbėjo, nes nežinia kaip tokia pažintis su laukine gamta būtų pasibaigusi.

 

Norisi palinkėti sėkmės šios verslo idėjos iniciatoriams ir net neabejojame, kad tai bus tikrai populiari ir taip sostinei reikalinga paslauga. Kaip ten sakoma: geriau vieną kartą išmėginti, negu šimtą kartų išgirsti.

Daugiau informacijos apie šią paslaugą galite rasti tinklalapyje vilnius-katamaran.lt

Facebook: čia

 

Telefonas: +37061917157

Parengta bendradarbiaujant su vilnius-katamaran.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button