MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
„ŽALI“ velotrasa Balsiuose
Laisvalaikis

Balsiuose atidaryta pirmoji sostinės velotrasa

Šią savaitę Balsiuose atidarytas naujas prekybos ir paslaugų centras „ŽALI“, prie kurio „Baltisches Haus“ iniciatyva suformuota pirmoji Lietuvoje velostrasa (Pumptrack), susidedanti iš posūkių, mažų ir didesnių šuolių bei įvairių kalnelių.  Speciali trasa yra pritaikyta įvairaus amžiaus ir įgūdžių dviratininkams.

Kol leidžia oro sąlygos, ši trasa veikia, tačiau ji dar bus gražinama. Laukiama, kada pasišalins įšalas, ir tada bus galima pasirūpinti aplinka, apželdinimu. Velotrasos teritorija bus tankiai apželdinta įvairiausiais augalais, taip išgražinant ir pabrėžiant jos ribas. Pasak autorių, tokioje trasoje taisyklingai valdant kūną, galima ištisai važinėti neminant pedalų. „ŽALI“ velotrasą sudaro dvi dalys: pradinukams skirta mažoji trasa (ilgis 33 m, plotas 134 m²), įsikūrusi prie pat vaikų žaidimo aikštelės, ir didžioji trasa, skirta visų amžių bei įgūdžių ratuotų priemonių mėgėjams. Didžiosios trasos ilgis driekiasi 222 m, dangos plotas apima 600 m².

„ŽALI“ velotrasa Balsiuose

Asfaltinės velotrasos išskirtinumas – ji tinka visiems, kitaip nei panašaus pobūdžio riedlenčių parkai. Tokioje trasoje gali pradėti važiuoti bet kokio lygio lankytojas su bet kokia transporto priemone.

„Čia vaikai gali žengti pirmuosius žingsnius link rimtesnio sporto, suaugę gali aktyviai praleisti laisvalaikį, o patyrę lankytojai – lavinti savo įgūdžius. Važiuojant šioje trasoje, naudojami patys pagrindiniai įgūdžiai, reikalingi važiuoti dviračiu, riedlente, riedučiais ar paspirtuku. Augant meistriškumui, auga ir iššūkiai, atsiranda naujų galimybių, trajektorijų, tad į velotrasą yra įdomu sugrįžti, ja naudotis ir tobulėti“, – pasakojo Algis Ribikauskas, „Velosolutions“ atstovas, kurie pasiūlė „ŽALI“ velotrasos koncepciją.

Naujas prekybos ir paslaugų centras „ŽALI“ yra itin draugiškas dviratininkams. Čia įrengta savitarnos dviračių taisykla, pedalus minantiems skirti dušai ir džiovyklės, taip pat elektrinių dviračių krovimo vietos.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Valstybingumo maršrutuose – nemokami šventiniai renginiai

Evaldas Činga

Įsirengusiems atviras čiuožyklas – mero padėkos ir „G&G Sindikato“ koncertas

Evaldas Činga

Sekmadienis – nemokamo muziejų lankymo pradžia

Evaldas Činga

Masažų namai „Nidos kopos“: „Didžiausias gyvenimo džiaugsmas – jausti, kad esi reikalingas ir artimas žmonėms”

Made in Vilnius

Vilniaus geležinkelio stotyje atidaryta visą parą veikianti skaitykla

Evaldas Činga

Nacionalinės bibliotekos 2018 metų penketukai

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika