Kovo 11 dieną, šeštadienį, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Vilniaus universitetas (VU) organizuoja šventinį koncertą VU Šv. Jonų bažnyčioje, į kurį kviečiami sostinės gyventojai ir miesto svečiai. Renginio metu bus apdovanotas ir Metų valstybės kūrėjas – labiausiai Lietuvos valstybei 2016 m. nusipelnęs asmuo arba organizacija.

Koncerto muzikiniu akcentu taps specialiai šventei parengta VU pučiamųjų orkestro „Oktava” programa. Daugiau nei 50 metų savo pasirodymais šalies kultūrinius renginius puošiantis orkestras nuolat dalyvauja pučiamųjų orkestrų festivaliuose šalyje ir užsienyje, yra nuolatinis Baltijos šalių studentų šventės „Gaudeamus” dalyvis.

„VU, būdamas šalies intelektinės pažangos varikliu, jaučia atsakomybę prieš visą šalies visuomenę, sostinės gyventojus bei jos svečius. Kviečiame ne tik kartu pasidžiaugti iškilminga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga, tačiau ir apdovanoti labiausiai prie šalies kūrimo kasmet prisidedančius asmenis ar organizacijas, kurių darbai neretai būna nematomi, bet be galo svarbūs ir verti pripažinimo”, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) inicijuota Metų valstybės kūrėjo apdovanojimo ceremonija rengiama siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Nominacijai kandidatus visą vasario mėnesį teikia VU TSPMI bendruomenė: studentai, dėstytojai ir alumnai. Apdovanojimo laureatais gali tapti tik nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš Instituto atstovų sudaryta komisija. Šiais metais – tai bus jau trečiasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, kurio metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta.

„Šiuo apdovanojimu pagerbiame asmeninėmis iniciatyvomis, nekasdieniais sprendimais ir nesavanaudiškais veiksmais Lietuvos valstybę, miestą ar vietos bendruomenę garsinančius ir stiprinančius asmenis bei organizacijas. Visais laikais ne vien sau įsipareigoję žmonės sudarė politinės bendruomenės branduolį. Sugebėkime juos pastebėti ir atiduoti jiems pagarbą“ – sako apdovanojimo komisijos pirmininkas doc. Algimantas Jankauskas.

Praėjusiais metais „Už proveržį Lietuvos energetinės nepriklausomybės kelyje“ juo tapo buvęs Lietuvos Respublikos energetikos ministras Rokas Masiulis, o 2015 m. „Už nuoseklų, ryžtingą ir bekompromisį Lietuvos tapatybės ir vertybinės pozicijos kūrimą“ – tuometinis ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis. Tradiciškai, atsiimdamas apdovanojimą, laimėjęs asmuo ar organizacijos atstovas sakys sveikinimo kalbą.

Renginį ves Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidų vedėja Vilniaus universiteto alumnė Živilė Kropaitė.

Koncerto pradžia 16 val.. Renginio trukmė 1 val. 20 min. Įėjimas nemokamas.

Visi šventiniai renginiai:

https://madeinvilnius.lt/pramogos/renginiai/sventiniai-kovo-11-osios-renginiai/

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist