Koncertai

Vilniaus kongresų rūmuose – ambicingas muzikos ir dailės projektas

Ateinančiame sezone Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šalia klasikinės muzikos simfoninių koncertų savo klausytojams pasiūlys ir visiškai netikėtų projektų. Vienas iš jų – kamerinis koncertas paslaptingu pavadinimu „Haruspicija“. Spalio 29 d. Vilniaus kongresų rūmuose įvyksiančiame muzikinio veiksmo projekte šeši muzikantai improvizuos šviesų ir vaizdo technologijų pagalba scenoje pristatomų dailininko Artūro Šlipavičiaus-Šlipo paveikslų temomis.

Žodis „haruspicija“ reiškia antikos laikų (Senovės Romos ir etruskų) žynių būrimo apeigą, kurios metu būdavo pranašaujama iš aukojamų gyvūnų vidurių arba neįprastų gamtos reiškinių – saulės, mėnulio užtemimų, žaibų. Muzikinio veiksmo projektas „Haruspicija“ – tai šešios muzikinės improvizacijos šešiems įspūdingiems dailininko A. Šlipavičiaus-Šlipo tapybos paveikslams. Dalyvaujant šešiems muzikantams ir derinant muzikos, šviesų ir naujausių technologijų galimybes scenoje bus atskleidžiami šeši monumentalūs tapybos darbai, kupini įdomių prasmių ir kultūrinių kodų.

 

Projekte dalyvauja šeši skirtingi menininkai, kurių kiekvienas į kūrybinį procesą įaudžia savitą giją. Dailininkas ir muzikantas Artūras Šlipavičius-Šlipas, kuris 1987 m. įkūrė avangardinio roko muzikos grupę „Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu“, yra pelnęs įvairių tarptautinių apdovanojimų už savo tapybą. Menininkas jau kelis dešimtmečius kuria įvairius menų jungties projektus drauge su saksofonininku Vytautu Labučiu – viena įsimintiniausių Lietuvos džiazo padangės žvaigždžių, visada atvirų pačioms įvairiausioms sceninėms raiškoms. Šiame projekte kartu su šiais menininkais scenoje muzikuos ir du Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai. Koncerte fagotu improvizuos vienas ryškiausių Lietuvoje fagoto virtuozų, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fagotų grupės koncertmeisteris ir puikus kamerinės muzikos atlikėjas Andrius Puplauskis, taip pat grojantis ir senoviniu armėnų liaudies instrumentu duduku. Drąsiai su įvairiausiais stiliais ir žanrais eksperimentuoja ir kitas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantas – tūba grojantis Darius Bažanovas. Prie jų scenoje prisijungs egzotinius instrumentus mėgstantis įvairių grupių ir muzikinių projektų perkusininkas Laimonas Staniulionis bei klasikinės muzikos mėgėjams puikiai pažįstamas pianistas Rokas Zubovas, kuris nevengia savo kūrybinį kelią paįvairinti pačiais netikėčiausiais eksperimentais.

Kamerinis koncertas „Haruspicija“ įvyks spalio 29 d. 17 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button