Koncertai

„Vasaros terasa“ skambiai atšventė savo 15-ąjį gimtadienį

15-ąjį sezoną atšventė viena pirmųjų renginių terasų Vilniuje – Mokytojų namų kieme įsikūrusi „Vasaros terasa“. Čia penkiolika sezonų iš eilės kasdien vyksta koncertai, vakarėliai, turgeliai ir įvairiausi kiti užsiėmimai – vakar čia rinkosi visi neabejingi šiais bene didžiausiai ir aktyviausiai terasai sostinėje.

„Vasaros terasos“ startas – su ispanišku užsispyrimu

Šį tuo metu ambicingą ir drąsų projektą įgyvendino kelių kadaise labai sėkmingų barų – „Milk“ ir „Salero“ – šeimininkas, ispanų didžėjus Rubenas Pellonas-Martinezas.

„Niekas tuo metu netikėjo šios didžiulės terasos po atviru dangumi sėkme – visi sakė, kad oras Lietuvoje tam netinkamas, tačiau sumanymo vis tiek neatsisakiau“, – pasakoja R. Pellonas-Martinezas.

 

Pirmus metus terasa duris atvėrė su padėvėtais baldais, o barą su draugų pagalba sukalė pats terasos šeimininkas: „Nors atidarymo dieną lijo, nuo pat pradžių viskas ėmė sektis puikiai“, – pasakoja ispanas ir prisimena, kaip į kai kuriuos renginius eilės nusidriekdavo per Vilniaus gatvę, kurioje ir įsikūrusi „Vasaros terasa“, užblokuodamos net eismą.

Rubenui iškeliavus iš Lietuvos, „Vasaros terasos“ programos kuravimą perėmė kiti Vilniaus klubinei ir barų kultūrai gerai pažįstami žmonės, o terasos nenutrūkstama programa jau šeštus metus rūpinasi muzikos agentūra „DamnGood“.

Nuotr.: G.Jauniškio

Programos nesustabdo nei krizės, nei pandemijos

Sėkmę „Vasaros terasa“ patiria jau penkiolika sezonų iš eilės – nei krizės, nei pandemijos neatėmė galimybės čia organizuoti renginius. Terasoje grojo kone visi žinomiausi šalies muzikantai bei daugybė užsienio grupių bei didžėjų, o eilė per Vilniaus gatvę jau driekėsi ir šiemet.

 

„Vasaros Terasa“ kasmet auga, gražėja ir tobulėja techniškai“, – pasakoja muzikos agentūros „DamnGood“ bendrasavininkė Greta Lechavičiūtė.

Šių metų programą „DamnGood“ dėliojo dar karantino metu, nes iki paskutinio išlaikė tikėjimą, jog su pandemija susiję suvaržymai bus sumažinti sulig vasaros pradžia. Šiuo metu kiekviena „Vasaros terasos“ diena yra užpildyta renginiais.

Nuotr.: G.Jauniškio

Programa nuo pirmos vasaros dienos

Šiemet dėl „apkarpytų“ kelionių, „Vasaros terasa“ atsiduoda išskirtinai į lietuvių muzikantų rankas. Tuo tarpu muzikantai yra išsiilgę koncertų, todėl programa kasdien pildoma naujais renginiais.

 

„Iki šios dienos įvyko jau 25 koncertai ir keli geri vakarėliai”, – pasakoja antroji „DamnGood“ bendrasavininkė Aistė Naveckaitė.

Jau šį pirmadienį čia gros „G&G Sindikatas“. Taip pat ateinančias savaites „Vasaros terasoje“ vyks „Humoro klubas“, Olego Šurajevo pasirodymas, „Flying Saucer Gang“, „ba.“, OG Version, Manto Jankavičiaus, „Lemon Joy“ ir daugelio kitų koncertai, taip pat dar keli smarkūs vakarėliai. Renginiai čia planuojami iki pat rugsėjo pabaigos.

Nuotr.: G.Jauniškio

Blusturgiai ir minimalūs pirmadieniai – nenutrūkstamos tradicijos

Be daugybės skirtingų gyvos muzikos koncertų ir vakarėlių, „Vasaros terasa“ turi ir metai iš metų besitęsiančias tradicijas. Tai – elektroninės muzikos pirmadieniai „Minimal Mondays“ ir sekmadieninis „Blusturgis“.

 

„Pats pirmas Blusturgis įvyko prieš trylika metų sekmadienį, taip vyksta ir iki šiol. „Blusturgis“ išgyveno visokius etapus: ir ekonominės krizės smūgius, ir pakilimus, ir štilius, o dabar labai gerai papildo „zero waste“ temą – juk vartoti reikia atsakingai!“, – pasakoja viena iš „Blusturgio“ sumanytojų ir organizatorių Doloresa Greivytė Butkienė.

Taip pat ir „Minimal Mondays“ sunkiai atsiejami nuo „Vasaros terasos“. Todėl būtent ši kompanija ir organizavo penkioliktąjį „Vasaros terasos“ gimtadienį su didžėjais Tadas Quazar, SHN, Jon, Less Feeling ir Karoliu Urbonu iš minimal.lt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button