„8 Days A Week“ naujus metus pradeda linksniuodami „U2” vardą ir meta ant stalo Bono sūnaus grupės „Inhaler“ kozirį. Naujienos yra didelės. Tokios agentūros pažintys yra jėga. Dabar su Bono Lietuvą sies ne tik anksčiau jo ir partnerių valdytas prekybos centras Utenoje, bet ir sūnaus viešnagė Vilniuje.

Ne taip ir dažnai pasitaiko proga į Lietuvą pakviesti taip sparčiai kylančias roko grupes. Patvirtinta, kad „U2“ genais pažymėtas airių roko ketvertas „Inhaler“ užsuks į Vilnių 2022 m. gegužės 19 d., pasirodys gyvai Lukiškių kalėjime ir tai yra nuostabi žinia.

Faktai rodo, kad ši grupė iš Dublino yra Airijos muzikos viltis, kiti geriausi ir karščiausias šių dienų šalies muzikos eksportas. „Inhaler“ verti pažinties, muziką jaučia daugeliu kampų, nėra vienos dainos grupė ir tikrai turi ateitį.

Talentas, jaunatviška energija scenoje, prasmingos žinutės, geros dainos ir gyvo pasirodymo estetika geriausiai apibūdina „Inhaler“ visumą. Nors vokalisto Elijah Hewsono tėvas – legendinis airių roko muzikantas Bono iš „U2”, talentas savitas. Tiesa, jo dainavimo maniera ir balsas tikrai primena tėvą. Bet obuolys nuo obels netoli rieda – grupei „Inhaler“ jau nusilenkė muzikos kritikai, žiniasklaida nuolat trimituoja grupės vardą, o didžiausi pasaulio festivaliai pešasi dėl jų pasirodymų. Debiutinį „Inhaler“ albumą muzikos kritikai pavadino triumfu. Šiemet jiems patikėta apšildyti pačius „Arctic Monkeys“ išskirtiniame koncertų ture Europoje. Visi šio turo pasirodymai senokai išparduoti ir jau dabar aišku, kad „Inhaler“ koncertuos tūkstančiams. Įspūdingas debiutas. 

Vasarą „Inhaler“ kompaniją palaikys geram draugui Noeliui Gallagheriui ir jo grupei „High Flying Birds“. „Oasis“ narys juokaudamas ketvertą pavadino kažkuo tarp „U2“ ir „Echo & the Bunnymen“. Jie tarsi chameleonai, mokantys keisti savo garsą ir pilni kūrybinių idėjų.

Atrodo, kad „Inhaler“ gyvenimas sukasi tarp „U2” ir „Oasis“ ne tik muzikine, bet ir tiesiogine prasme. Kai tau 22-eji ir augi apsuptas roko žvaigždžių, esi įleistas į vieną kambarį su Davidu Bowie, ko dar gali norėti? „Jei būtume prasti ir neįdomūs, apie mus nekalbėtų, tiesa?“, – pasitikėjimo „Inhaler“ nariams tikrai netrūksta. Jie gerbia roko istoriją ir visus jos herojus, šlovina jaunystę ir visus gražiausius jos privalumus. Norisi tikėti, kad juos atras ir išgirs kuo daugiau žmonių.

Dabar keistas laikas būti roko žvaigždėmis – jiems 22-eji, jie ką tik atrado pasaulį ir atrodo, kad pasaulis tuoj baigsis. Tikrai yra apie ką rašyti ir kurti. Muzikinis žurnalas „NME“ jų debiutinį albumą „It Won’t Always Be Like This“, kurį „Inhaler“ pavasarį pristatys Vilniuje, įtraukė į geriausių 2021-tųjų debiutinių albumų sąrašą pavadindami jį įrašu, „<…> kuriame siaučia mintys apie išvirkščią pasaulį, meilę, pasiklydimą, savęs atradimą, apmąstymai apie šventuosius, nusidėjėlius ir svajones“. Debiutas pilnas gylio, spalvų, rimtų gitarų sluoksnių ir netgi iš tėvo paveldėto vokalo. Jie turi ką pasakyti pasauliui, nereikalauja palaikymo, pritarimo, nedvejoja, eina savo keliu ir kuria naują istoriją. Pirmąjį „Inhaler“ albumą išleido labai įtakinga britų leidykla „Polydor“, kurios globojamus vardus itin mėgsta ir „8 Days A Week”. Nėra jokių abejonių, kad koncerto kalėjime metu tikrai atsiras norinčių savo albumo kopijas papuošti grupės parašais.

Muziką „Inhaler“ pradėjo kurti dar paauglystėje, klausydami „Nirvanos“, „The Stone Roses“, „The Strokes“ ir grodami vietiniuose baruose. Apdainavo viską, kas tuo metu buvo svarbu – meilę, nusivylimą, jaunatvišką pyktį. Tačiau kūriniai apie merginas greitai virto skaudžiais apmąstymais apie visuomenę, kada pasaulis užsidarė karantine. Ironiška, kad albumo pavadinimas šiandien turi visai kitą prasmę. Didžioji dalis albumo muzikos buvo parašyta „Zoom“ pokalbių metu, o praėjusią vasarą jie įrašė puikų albumą, kuris tarsi uždaro vieną „Inhaler“ etapą ir atidarė duris kitam. Šiandien jų sąskaitoje – 32 mln. perklausų vien „Spotify“ platformoje, pasirodymai Jimmy Kimmelio ir Jameso Cordeno vėlyvos nakties šou, geriausių pasaulio muzikos festivalių dėmesys ir daug kitų gerų dalykų, kurie aiškiai sufleruoja „Inhaler“ vertę ir talentus. Tai pirmoji airių grupė Jungtinės Karalystės daugiausiai parduodamų albumų sąraše pasiekusi pirmąją vietą. Tam prireikė net 13 metų – jokiai kitai grupei iš Airijos nepavyko to padaryti anksčiau. Vilniuje pavasarį laukiama ketveriukė nustūmė net naująją pop princesę Olivią Rodrigo į apačią. „MTV“, „Radio X“ ir kiti ruporai „Inhaler“ debiutą irgi priskyrė prie metų geriausiųjų.

Palyginimui – debutinis „U2“ albumas prieš beveik 30 metų nepapuolė net į 40-tuką. Iš savo atžalos Bono tikrai turi ko mokytis. Vienintelis jo paties patarimas sūnui buvo neklausyti tėčio, kurti savo pačių istoriją ir žiūrėti į viską ironiškai. Ne be reikalo turėdamas silpną astmos formą, savo grupę Elijah pavadino „Inhaler“. Nors dalinasi tuo pačiu DNR, Elijah jau įrodė, kad „Inhaler“ kuria savo muzikos pasaulį, o jis pats nėra tik tėtušio šešėlis.

Grupei „Inhaler“ tai bus pirmoji viešnagė Lietuvoje. Jie pasiilgo minios prakaito, iškeltų rankų į viršų, susižavėjimo šūksnių, didžiosios scenos jaudulio, ovacijų, moshpitų ir nuo muzikos garsų virpančio oro. Vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse kylančios Dublino žvaigždės surengs laisviausioje sostinės vietoje – atnaujintame Lukiškių kalėjime. „Inhaler“ savo albumo pavadinimu buvo teisūs sakydami, kad „taip visada nebus“. Grupės laukia dar didesni dalykai. Dabar – tinkamiausias laikas tuo įsitikinti patiems ir su jais gyvai susipažinti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist