Pirmą kartą Lietuvos gyventojai klasikinius baleto kūrinius galės išvysti iš visiškai naujos perspektyvos – į mūsų šalį atvyksta visame pasaulyje žinoma baleto trupė „Les Ballets Trockadero de Monte Carlo“, rugpjūčio 23-iosios vakarą savo pasirodymą surengsianti Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Lietuva taps vos antrąja šalimi, kurios publika išvys naująją tiek kritikų, tiek žiūrovų pagyrų nusipelniusios trupės programą. Įvairiame ir plačiame repertuare pažįstamų melodijų ir fragmentų atras net ir tie, kurie balete lankosi ne itin dažnai, o šiemet tarp kitų klasikos perlų į pasirodymą įtrauktas ir daugumai dar nuo vaikystės žinomas antrasis „Gulbių ežero“ veiksmas.

Nėra abejonių, jog ši programa savo virtuoziškumu ir šmaikščiu humoru užkariaus daugumos susirinkusiųjų širdis – visur, kur tik pasirodydavo, „Les Ballet Trockadero de Monte Carlo“ lydėdavo ovacijos, o plojimų jiems negailėjo net karalienė Elžbieta II bei karalius Karolis III.

Troksais (angl. „The Trocks“) vadinama trijulė – Peter Anastos, Natch Taylor ir Anthony Bassae susibūrė dar 1974 m. Netrukus 50-ąjį jubiliejų minėsiantys baleto entuziastai susijungė siekdami pasiūlyti auditorijai humoristinį žvilgsnį į klasikinį baletą, balansuojant ant aukštojo meno ir aukštosios komedijos ribos.

Jie sugeba sukurti pramogą humoristinėmis klasikinio baleto versijomis, kuriose visus vaidmenis atlieka vyrai – nepaisant to, ekspertų nuomone, kai kuriuose šokio elementuose, pavyzdžiui, šuoliuose ar posūkiuose, šokėjų kruopštumas išpildant įvairius niuansus yra toks, kad pranoksta net jų pačių parodijuojamas balerinas. Tikriausiai būtent dėl to mažuose Niujorko teatruose prasidėjusi trupės kelionė dar nuo pat pradžių buvo lydima sėkmės, o šiandien „Les Ballets Trockadero de Monte Carlo“ tapo tikru šokio fenomenu visame pasaulyje.

Visi trupės numeriai yra apmąstyti iki smulkiausių ir net ne visiems žiūrovams pastebimų detalių – netgi jų sceniniai pavadinimai yra  visų laikų garsiausių balerinų vardai, parašyti su tyčine spausdinimo klaida. Kiekviena „garsenybė“ turi savo vaidmenį, temperamentą, būdingus bruožus, triukus, įpročius ir manieras.  Nors žiūrovų akys pastebėti gali ir ne kiekvieną smulkmeną, tačiau puikų pasirodymų išpildymą, trupės narių pastabumą ir atsidavimą pastebi kritikai.

„Gal Troksai ir rodo, kaip juoktis iš baleto, bet jie taip pat moko jį mylėti“, – trupės pasirodymą vertino vienas žymiausių JAV dienraščių „The New York Post“.

„Gerbiami ir baleto mylėtojų ir apie baletą nenusimanančių (neskiriančių plié nuo jeté), Troksai – garantuota pramoga tiems, kurie nieko neišmano apie baletą ir privalomas reginys tiems, kurie mano žinantys originalus“, – rašė vienas žinomiausių Australijos žurnalų „Star Observer“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist