Koncertai

Trečiasis architektui Jonui Kristupui Glaubicui skirtas koncertas šįkart skambės Šv. Jonų bažnyčioje

“Vilniaus baroko veidas” – taip pavadintas tarptautinio senosios muzikos ansamblio “Canto Fiorito” organizuojamas koncertų ciklas, dedikuotas didžiajam Vilniaus baroko mokyklos architektūros meistrui Jonui Kristupui Glaubicui (Johann Christoph Glaubitz), sukūrusiam savitą vėlyvojo baroko stilistiką ir išpuošusiam Vilnių unikaliais bažnyčių bokštais, kurie sufomavo Vilniaus senamiesčio dominantes, išskirtinį šio miesto veidą. Ciklo koncertuose publika kviečiama pasiklausyti Glaubico laikų ir stiliaus, istoriniais instrumentais atliekamos muzikos jo sukurtose bažnyčiose. 2019 metais šiam architektui skirtas koncertas įvyko bažnyčioje, dėl kurios 1737 m. jis ir atvyko į Lietuvos sostinę – Vilniaus evangelikų liuteronų šventovėje, praeitais metais – po Šv. Kotrynos skliautais, o šiemet skambės Šv. Jonų bažnyčioje, daugelio laikomoje iškiliausiu Glaubico darbu. Kaip ir visi šio Glaubicui skirto ciklo renginiai, atliekantys svarbią edukacinę misiją, koncertas bus nemokamas.

Lapkričio 25 d. 19.30 val. koncertą Šv. Jonų bažnyčioje pradės LDK baroko architektūros ir dailės tyrinėtojos dr. Auksės Kaladžinskaitės trumpa įžanginė paskaita apie Glaubicą. Projekto meno vadovo Rodrigo Calveyros sudarytą vėlyvojo baroko muzikos programą atliks ne tik “Canto Fiorito” ir nuolatinis šio ciklo partneris “Nova Silesia” iš Lenkijos, bet šįkart ir istorinių styginių instrumentų kvartetas iš Jungtinės Karalystės “Richter Ensemble”, vadovaujamas žymaus baroko smuikininko Rodolfo Richterio. Privilegiją išgirsti šį kvartetą iki šiol turėjo tik Kretingos senosios muzikos festivalio klausytojai, o dabar su ansambliu susipažins ir sostinės publika. Trijų senosios muzikos ansamblių sudėtis leis pristatyti ir didesnės apimties, kameriniam orkestrui skirtus kūrinius.

Koncerte “Vilniaus baroko veidas III” Šv. Jonų bažnyčioje skambės Glaubico laikų LDK valdovo Augusto II Drezdeno dvaro muzika – Johanno Adolpho Hasses ir Nicola Porporos vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai. Į programą įtraukta ir Georgo Philippo Telemanno kūryba – Telemannas yra dirbęs Silezijoje, kur gimė Glaubicas. Programos akcentas – Hasses kūrinys „Miserere“, skirtas styginių orkestrui ir neįprastai dainininkų sudėčiai – keturiems moteriškiems balsams, kurie sukurs išties angelišką skambesį.

 

Koncerto atlikėjai:

“Canto Fiorito”: Lina Dambrauskaitė ir Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai),  Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė (mecosopranai)

Rodrigo Calveyra, išilginės fleitos, projekto meno vadovas

 

“Richter Ensemble”: Rodolfo Richter (barokininis smuikas, ansamblio meno vadovas) Rebecca Huber (barokinis smuikas), David Wish (barokinis altas), Anderson Fiorelli (barokinė violončelė)

“Nova Silesia”: Tomasz Wesolowski (barokinis fagotas), Agnieszka Wesolowska (vargonėliai, klavesinas)

Koncertas nemokamas. Reikalinga registracija į koncertą internetu https://docs.google.com/forms/d/10SkW3Ns9j7tc4Arx_qycXypHJMJb2itPKSIifny1FVI/edit arba koncerto vietoje. Tikrinami galimybių pasai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button