Koncertai

Tango dienos išvakarėse – ilgai lauktas M. Levickio ir „Mikroorkéstra” koncertas

Viso pasaulio muzikos salėse šiais metais švenčiamą Argentinos kompozitoriaus Astoro Piazzollos 100-metį netrukus galės paminėti ir Lietuvos klausytojai: gruodžio 10-ąją Vilniaus „Compensa” salėje akordeonistas Martynas Levickis ir jo vadovaujamas kamerinis ansamblis „Mikroorkéstra” surengs A. Piazzollai skirtą koncertą.

Šis koncertas įvyks pasaulinės tango dienos išvakarėse, o juk vargu, ar kas nors labiau pasitarnavo tango muzikai nei A. Piazzolla, iš gatvių ir barų tango perkėlęs į prestižines koncertų sales.

M. Levickiui šiais metais teko atlikti A. Piazzollos kūrinius visokiais formatais įvairiose koncertų salėse Europoje. „Vienur tai buvo tik keli opusai programos kontekste, kitur – kūrybiškai pažvelgta į visą A. Piazzollos muzikinį paveikslą, padariusį stiprią įtaką kitiems kompozitoriams”, – pasakojo M. Levickis.

 

Akordeonistą žavi Argentinos kompozitoriaus muzika, įtaigiai perteikianti laisvės troškimą, ilgesį, meilę, vienatvę, skausmą. Joje nėra saldaus romantizmo. A. Piazzolla – gana aštrus, asketiškas, jo kūryba urbanistinė: daug kūrinių apie gyvenimą mieste ir aistrą jo užkampiuose. „A. Piazzollos muzikoje visą laiką kažkur smilksta baro dūmas. Tai paverčia ją labai tikra”, – sakęs Martynas.

Jis pats šiemet maestro kūrybą įamžino CD ir LP formatais: drauge su „Mikroorkéstra” Lietuvos nacionalinio kultūros centro studijoje įrašė A. Piazzollos ciklą „Keturi metų laikai Buenos Airėse”. Vėliau kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, vadovaujamu Modesto Pitrėno, nacionalinėje filharmonijoje įrašė A. Piazzollos Koncertą akordeonui, kameriniam orkestrui ir mušamiesiems „Aconcagua”. Lietuvių albumą išleido viena lyderiaujančių audiovizualinių kūrinių kompanijų – vokiečių „Accentus Music”.

Gruodžio 10-ąją M. Levickis su „Mikroorkéstra” vainikuos A. Piazzollos jubiliejui pašvęstus metus ir Vilniuje sugros koncertą, kuris išties buvo ilgai lauktas: bilietai prekyboje pasirodė likus daugiau nei metams iki jo, vėliau dėl pandemijos renginį teko perkelti. Taigi, ištikimiausi gerbėjai šios programos laukė net 28 mėnesius. Tačiau tokio vakaro laukti verta.

 

„Labai džiaugiuosi galėdamas pasiūlyti savo šalies klausytojams būtent tokią A. Piazzollos muzikos programą – beveik be jokių priemaišų. Vis tik nedažnai viename koncerte nuskamba ir didžios Piazzollos muzikos aukštybės – kaip „Aconcagua” ar „Metų laikai Buenos Airėse”, ir sykiu patys žymiausi mažieji kūriniai, tokie kaip „Adios Nonino”, „Libertango” ar „Oblivion”, – kalbėjo M. Levickis. – Žinoma, mano koncertas nebūtų mano, jei viskas būtų plokščia ir paprasta: klausytojai programoje, esu įsitikinęs, išgirs ir niekada negirdėtų Piazzollos sąskambių, tokiuose „nežinomuose” kūriniuose, kaip „Chador” ar „Tres Minutos con la Realidad”. Prisiminsime ir kompozitoriaus mokytoją, įkvėpėją, žmonių taip mylimą Carlosą Gardelį ir jo žymųjį tango „Por Una Cabeza” bei šių laikų Piazzollos pasekėją Richardą Galliano. Tai bus tikriausias ir persmelkiantis instrumentinio tango vakaras!”

Beje, šių dienų pasaulinėje tango istorijoje neseniai nuskambėjo ir paties Martyno vardas: amerikiečių televizijos šou „Šok su žvaigžde” triumfavęs NBA žaidėjas Imanas Shumpertas su profesionalia šokėja Daniella Karagach pusfinalyje šoko tango, pastatytą pagal M. Levickio sukurtą Lady Gaga dainos „Telephone” aranžuotę.

Gruodžio 10-ąją sostinėje vyksiančio M. Levickio ir „Mikroorkéstra” koncerto bilietus platina bilietai.lt. A. Piazzollos jubiliejui skirtą renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button