Koncertai

Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks analogų neturinti mėnesienos drama orkestrui

Tai, kas spalio 22-osios sutemose įvyks Šv. Kotrynos bažnyčioje, bus net ne koncertas, ne šou ir ne spektaklis. Tai – daugiau nei prieš 100 metų ant penklinių išrašytas trileris, dramatiškas muzikinis pasakojimas suaugusiems, naktinis žygis su kompozitoriaus Arnoldo Schoenbergo muzikos šedevru, Didžiosios Britanijos žvaigžde Lizzie Ball ir Martyno Levickio vadovaujamu Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“.

„Manau, kad tokia muzikinė patirtis labai tinka rudens vakarui, nes pagrindinė ašis – pamąstymams nuteikiantis kūrinys „Pragiedrėjusi naktis“, o tai – vienas iš kamerinės muzikos šedevrų, parašytų styginiams, – pasakojo M. Levickis. – Aš labai džiaugiuosi, kad mūsų orkestras jį išpildys su Londono smuikininke Lizzie Ball priešaky. Tai yra moteris-stichija, kuriai ploja Didžiosios Britanijos monarchai, nes ji – tikra profesionalė. Lizzie jau ne pirmą kartą dirba su „Mikroorkéstra“, ir visi jos kaskart labai laukiame. Man atrodo, net orkestras įgauna kitą rakursą, nes su muzikantais dirba žmogus, nepaprastai gerai išmanantis jų styginį instrumentą ir išprašantis, kad tas instrumentas suskambėtų ypatingai.“

„Pragiedrėjusi naktis“ (originaliai – „Verklärte Nacht“) – Richardo Dehmelio parašyta poema, kuri kompozitoriaus A. Schoenbergo galvoje sukėlė sumaištį, nes jis pats tuos metu išgyveno dramą, pamilęs savo mokytojo seserį Mathildą. Tai ir paskatino kompozitorių imtis didelės emocinės gelmės ir geliančios romantikos kūrinio.

 

Mėnesienos nušviestoje miško proskynoje įvyksta jautriausias vyro ir moters pokalbis, atsivėrimas, išpažįstama didžioji paslaptis. Kiekviena nata valdo širdies plakimą. Kiekviena šakelė, trakštelėjusi naktį, skubina ieškoti artimojo rankos.

Kelionės pabaigoje tos rankos nesiliaus plojusios, nes ši drama orkestrui, įvilkta į naujųjų technologijų rūbą, bus visiškai iš fantastikos srities: britų videomenininkas Joseph Fairweather-Hole specialiai šiai premjerai ruošia išskirtines vaizdo projekcijas, kurios klausytojus pagaus į kibernetinį tinklą. Atsiras du pasauliai ir juos skiriantis, arba kaip tik – unikaliai sujungiantis šydas.

Programoje – ir daugiau sukrečiančių muzikinių patirčių, viena jų – garso takelis, vedantis į pasaulinio populiarumo sulaukusį ir gausiai apdovanotą, Lietuvoje nufilmuotą serialą. „Tai – atmosferiniai, „išnešantys“ kūriniai, kurie turi išliekamąją vertę“, – sakė M. Levickis.

 

Tiek Martynui, tiek jo bendražygiams kuo didesnis iššūkis – tuo daugiau inspiracijos. Mėnesienos drama orkestrui – kaip tik tai.

Premjeros naktis – spalio 22 d. Bilietus platina bilietai.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button