Koncertai

Šv. Jonų bažnyčioje – jubiliejinis Teisučio Makačino vargoninių kūrinių koncertas

Lapkričio 17 d., 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ kviečia į vargoninės muzikos vakarą, skirtą profesoriaus Teisučio Makačino 80-mečiui paminėti. Žymiuosius kompozitoriaus kūrinius VU Šv. Jonų bažnyčioje atliks VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius.

Koncerto programoje skambės T. Makačino II-osios Sonatos (1986), Ostinato (1967)  ir Armėniškojo sąsiuvinio (1989) naujos redakcijos, specialiai pritaikytos didžiausiems Lietuvos vargonams.

Pasak koncerto idėjos autoriaus, vargonininko V. Pinkevičiaus, profesorius T. Makačinas buvo pirmasis asmuo jo gyvenime, kuris supažindino su vargonine improvizacija. Studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, būsimasis vargonininkas dar nenumanė, kad žymaus pedagogo kūryba vėliau lydės jo visą profesinę karjerą.

 

„Besiruošdamas šiam koncertui pastebėjau, jog kompozitoriaus kūriniai turi įdomų poveikį – kuo ilgesnį laiką su jais gyveni, tuo daugiau įdomių detalių imi pastebėti. Iš pradžių sunku suvokti jo muzikinį kodą, nes T. Makačinas niekada tiksliai ne kartoja muzikinės medžiagos. Jis mėgsta varijuoti, panašiai, kaip džiazinėje improvizacijoje. Profesoriaus kūriniai man yra panašūs į detalėmis prisodrintą tapybos drobę – kuo ilgiau ją stebi, tuo daugiau peno iš jos gali pasiimti”, – sako vargonininkas V. Pinkevičius.

Makačino vargonų kūrinių stilius visada remdavosi klasikiniais principais ir derminiu lietuvių liaudies muzikos koloritu. Šie bruožai daro jo kompozicijas itin tinkančias sudėtingos sandaros instrumentui.

Novatoriškos prigimties T. Makačinas laikomas vienas produktyviausių kompozitorių šalyje. Jis vertinamas ir dėl savo įnašo į Lietuvos vargonų kultūrą – pirmasis sukūrė vargonams sonatą (1968). Kompozitoriaus kūryba traukia įvairių kartų menininkus, kurie ryžtasi naujai pažvelgti į jo kūrinius orkestrams, operoms, teatrui, kino filmams ir, žinoma, vargonams.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button