Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia chorinio dainavimo mėgėjus ir profesionalus dalyvauti projekte „Virtualus choras. Lietuva“. Skelbiama registraciją į chorą, kuris šių metų liepos 6-ąją, minint Valstybės dieną, giedos „Tautišką giesmę“ ir Vaclovo Augustino naują kūrinį „Sanctus“. Diriguos Modestas Pitrėnas.

2018 metai – šimtosios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės. Tai puiki galimybė suvienyti po visą pasaulį išsibarsčiusią tautą, kūrybišką ir dainingą kraštą, bendram tikslui. Šiai progai dedikuotas projektas „Virtualus choras: Lietuva [Vol.2]“ kviečia visus šalies piliečius ir išeivius parengti ir, švenčiant Valstybės dieną, sudainuoti du kūrinius.

Pirmą kartą „Virtualus choras. Lietuva“ buvo suburtas 2016 metais. Projektas sulaukė sėkmės bei Lietuvoje apsilankiusio vieno garsiausių šiuolaikinių chorui kuriančių kompozitorių, virtualaus choro idėjos kūrėjo Erico Whitacre’o palaikymo.

Virtualus choras – tai kompiuterinėmis programomis sukurtas audiovizualinis įrašas, kuriame nufilmuotos individualios vokalinės partijos sujungiamos į bendrą chorą.

Projekte „Virtualus choras: Lietuva [Vol.2]“ mielai laukiami Lietuvos ir kitų kraštų gyventojai, įvairių socialinių sluoksnių, tautybių, pilietybių ir profesijų atstovai, be amžiaus cenzo apribojimų. Pagrindinis reikalavimas dalyviams – klausa, muzikinis raštingumas ir balsas. Pagal pateiktą partitūrą, dirigento vaizdo įrašą ir kitas instrukcijas kiekvienas norintis galės atlikti ir įrašyti vieną iš kiekvieno kūrinio partijų. Vėliau surinkta atskirų partijų vaizdo ir garso įrašų medžiaga bus sujungta į vientisą kūrinį, kuris bus pateiktas kartu su specialiai kuriama vaizdo projekcija.

Pirmoji lietuviško virtualaus choro premjera įvyko 2016 m. birželio 17 d. per „Kultūros naktį“. Projekte dalyvavo 100 choristų: 93 atlikėjai iš Lietuvos, 6 – iš JAV, 1 – iš Ispanijos. Dainininkai atliko Juozo Gudavičiaus kūrinį „Kur giria žaliuoja“. Pristatymo metu virtualų chorą papildė gyva instrumentinio ansamblio improvizacija.

„Šiemet minimas Lietuvos valstybės 100-metis pasufleravo projekto repertuaro pasirinkimą. Pirmiausia nutarėme atlikti „Tautišką giesmę“, kurią diriguoti pakvietėme Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovą ir vyriausiąjį dirigentą Modestą Pitrėną. Taip pat nutarėme inicijuoti specialiai virtualaus choro medijai skirto naujo opuso sukūrimą. Su šiuo pasiūlymu kreipėmės į vieną ryškiausių lietuvių choro muzikos autorių ir praktikų, kompozitorių, choro „Jauna muzika“ meno vadovą ir dirigentą Vaclovą Augustiną“ – dalinosi mintimis projekto iniciatorė Ingrida Alonderė.

„Įjungiau nenutrūkstamo skambėjimo funkciją, atsisėdau ant supamos kėdės, užsimerkiau ir leidau tam skambančiam trigarsiui giliai giliai įsiskverbti mano sąmonėn, gal net užsnūdau. „Sanctus, sanctus, sanctus“ – skambėjo galvoj, lyg tolimų varpo dūžių aidas“ – apie naują kūrinį „Sanctus“ kalba Vaclovas Augustinas.

„Virtualus choras: Lietuva [Vol. 2]“ pristatymas – „Tautiškos giesmės“ ir naujo V. Augustino kūrinio „Sanctus“ virtualus atlikimas – įvyks 2018 m. liepos 6 d. minint Valstybės dieną.

Norėdami dalyvauti, susipažinkite su informacija ir instrukcijos internetinėje svetainėje www.virtualuschoras.lt.

Projektą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Kontaktinis asmuo:
LMTA Meno centro muzikos projektų vadybininkė Ingrida Alonderė

 

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist