Koncertai

Šimtmečio festivalyje Grigiškėse – šimtai muzikuojančių vaikų iš visos Lietuvos

Kovo 29 d. Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos (GMM) jau 11 metus rengiamame festivalyje „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis”, susiburs jaunieji pianistai, smuikininkai ir pučiamųjų instrumentų atlikėjai iš visos šalies meno ir muzikos mokyklų. Šių metų festivalis dedikuotas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, kuriame per šimtas vaikų atliks išskirtinai lietuvių autorių kūrinius.

Šimtemečio tema skleisis ne tik garsais, bet ir jaunųjų dailininkų paveiksluose pagal Maironio eiles „Lietuva brangi”, mat festivalio „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis” vienas iš tikslų – skatinti tarpdiscipininius elementus vaikų meninėje edukacijoje, kurie šiuolaikiniame pasaulyje aktualūs ir vis labiau integruojami mokymo procesuose.

Pasak festivalio organizatorės ir Grigiškių meno mokyklos direktorės Kristinos Ulevičiūtės, šiai dienai Lietuvoje nėra daug respublikinių festivalių, kuriuos rengtų meno ir muzikos mokyklos, todėl džiugu, kad jau tradiciniu tapęs GMM renginys, kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių iš visos šalies, o kelių disciplinų  – muzikos ir dailės integracija, sutekia jauniausiems menininkams daugiau erdvės saviraiškai.

 

Dar viena festivalio „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis” naujiena – vaikų savos kūrybos kūrinių pristatymas. „Įprastai vaikai koncertuose atlieka išmoktus kūrinius, bet mums festivalyje norisi daugiau kūrybinio polėkio, norime skatinti vaikus kurti ir nebijoti improvizuoti. Todėl šiais metais jau turėsime keletą dalyvių, kurie išdrįs atlikti ir savos kūrybos kūrinius. Gal tai būsimieji Lietuvos kompozitoriai?, – retoriškai klausia K. Ulevičiūtė.

Festivalio dalyviai atvyksta iš Vilniaus, Kauno, Trakų apskričių, B.Dvariono dešimtmetės mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra”, Algirdo muzikos mokyklos ir daugelio kitų, tarp kurių ir privačių muzikos studijų mokiniai. Dalyvaus ne tik 101 atlikėjas, bet ir per 50 mokytojų.

Visiems festivalio dalyviams bus įteikti padėkos raštai, prizininkai į namus išsiveš keramikės Daivos Černiauskienės autorinius darbus – paukščio sparnus, simbolizuojančius kūrybinį skrydį.

 

Festivalis „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis” patenka į Grigiškių meno mokyklos jubiliejinių  55-ųjų metų renginių programą, kurią gegužės 3 d. „Vaidilos” koncertų salėje vainikuos jubiliejinis tarptautinis koncertas su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip smuikininkas Algirdas Sochas (Hamburgas) ir pianistė Mayuko Arita (Japonija).

Savo mokinius, draugus, vilniečius ir sostinės svečius Grigiškių meno mokykla pakvies ir į koncertą spalio mėnesį Kongresų rūmuose, o jubiliejinius metus užbaigs Kalėdiniu koncertu Vilniaus rotušėje gruodį.

Festivalis „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis” vyks kovo 29 d. nuo 12:00 val. Grigiškių meno mokykloje  (Pašto g. 10, Grigiškės).

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button