Kol likę lietuvių festivaliai konkuruoja tarpusavyje, muzikos agentūra „8 Days A Week” pranoko patys save ir skelbia vardą, kuris kelia šiurpulį. Patvirtinta, kad liepos 31 d. Vilniaus Kalnų parke įvyks išskirtinis muzikos įvykis ir A lygio koncertas be stogo. Čia istorinį pasirodymą Baltijos šalyse surengs tikri headliner’iai – ryškiausia ir aktyviausia šių dienų britų indie roko grupė „Foals“.

Tokie koncertai pas mus nutinka ne kasdien. Ne visi ir pavyksta. Ne taip paprasta tokio svorio grupę prisivilioti į Lietuvą. Jei klausotės muzikos be botokso, jei mylite aštresnes gitaras ir suvokiate, ką gyvas „Foals“ pasirodymas Kalnų parke šiandien reiškia Lietuvai – apsibraukite datą kalendoriuje ir stokite į eilę bilietų kasoje.

„Britai „Foals“ užsilips ant scenos ir taip skels, kad Kalnų parke esanti minia nusitemps grupės lyderį Yannį Philippakį žemyn ir niekada nepaleis. Jie moka išstoti taip, kad apie tai kalbėtų visi. Jie aukščiausio kalibro grupė – patys matėm savo akimis. „Foals“ yra įdomūs, aktualūs ir į Vilnių atvyksta pačiame žydėjime. Šio koncerto sėkmė – jūsų rankose. Manom, kad turit išgirsti ir pamatyti, kas yra tikras rokas 2017 metais ir tam nebūtina važiuoti į kitą pasaulio kraštą ar festivalius aplink Lietuvą”, – sakė muzikos agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Faktai rodo, kad „Foals“ – viena mėgstamiausių grupių pasaulyje, jei kalbame apie gitarinę muziką. Nors jie atstovauja indie ir alternatyvaus roko sceną, elektroninė muzika ir sintezatoriai yra labai svarbi jų skambesio dalis. Ir jie tikrai nėra tipinė britų roko grupė.

„Foals“ groja kitaip – kreivai, gyvai ir drąsiai. Jie agresyvūs ir kažkuo kitokie. Unikalus indie, math roko ir elektronikos mišinys. Rokenrolas ir jo alternatyva iš Oksfordo. Ištisa kokybė. Su „Warner Bros“ leidyklos etikete. Jie – ne fonas, ne kopija ir tikrai ne parodija. „Foals“ nesiseilėja apie meilę, seksą ant laužo ir nedainuoja banalybių – jiems tai itin asmeniška. Jie įkvėpia visą indie sceną ir varo taip, kad kiekvienas jų pasirodymas yra paskutinis. Kartais iki kraujo. Jei reikia, jie savo apsauginį sumuša, kai tas jiems trukdo nerti į minią per „Two Steps, Twice“. Besąlygiškas grupės narių atsidavimas, gyvuliška energija ir gyvo pasirodymo jėga yra kažkas tokio. Vilnius ir miesto svečiai Kalnų parke dainuos ir šoks kartu. Juk šiandien „Foals“ – bene geriausia koncertinė grupė pasaulyje ir niekas dėl to nesiginčija.

Yannis Philippakis yra centrinė grupės „Foals“ figūra. Jis turi graikiško ir žydiško kraujo, bet yra visai kitoks nei daugelis jo tautiečių. Jis tikra ugnis – šokinėja nuo scenos, laužo gitaras, nekorektiškai elgiasi su garso aparatūra ir veda „Foals“ į priekį. Tai frontmenas, kurio tiesiog neįmanoma sustabdyti. Nepragėręs balso ir grojantis iš širdies. Tikra roko muzikos žvaigždė, kurio didžiausia svajonė – sukurti baletą pagal beats muziką. Kai jis ant scenos, nuo jo tikrai sunku atitraukti akis. Smulkios traumos ir randai po koncertų – jo kasdienybė. Sako, kad tik alkoholis jį išlaisvina ir taip atpalaiduoja. Tai žmogus, kurio šuoliai į minią visada užgniaužia kvapą. Ir visiškai nesvarbu kas tai – scena, koncertų salės balkonas ar kita konstrukcija. Sunku pasakyti, kokį „stage dive’ą“ jis pademonstruos Kalnų parke, bet šis personažas ir grupė „Foals“ yra verta mūsų širdžių.

13 metų karjeros, tvirta grupės sudėtis, keturi albumai, krūvos singlų, galybė prestižinių apdovanojimų ir visa kita patirtis. „Foals“ gerbia visi – nuo Noelio Gallagherio iki „Foo Figthers“, „Underworld“ ar „Radiohead“. Nieko nuostabaus – jie įtikina, jaudina, transliuoja ir atiduoda save 100 procentų. Jie šeima, turinti pavyzdinę darbo kultūrą, ir grupė be samdomų sesijos muzikantų.

Grupės „Foals“ pasiekimų lentyna ir biografija tikrai įspūdinga. Visi keturi jų albumai tapo auksiniais Jungtinėje Karalystėje. „Total Life Forever“ ir „Holy Fire“ buvo nominuoti prestižiniam „Mercury“ prizui. Šis prizas teikiamas geriausio albumo, išleisto salose, autoriams. Prieš keletą metų įtakingo britų žurnalo „Q“ apdovanojimuose „Foals“ pelnė geriausios koncertinės grupės apdovanojimą, o 2015 metais pelnytai buvo pripažinti geriausia pasaulyje grupe. „Foals“ albumo „Holy Fire“ prodiuseriai Alanas Moulderis ir Markas Ellis taip pat buvo apdovanoti – jie tapo metų muzikos prodiuseriais. Paskutinis „Foals“ albumas „What Went Down“ buvo sutiktas itin palankiai – pagrindinis britų muzikos žurnalas „NME“ jiems įteikė geriausio metų albumo apdovanojimą. Muzikos kritikai sutartinai teigia, jog šis darbas kol kas geriausias „Foals“ įrašas. Panašu, kad ir šiais metais „Foals“ gali tapti, o gal jau ir yra geriausia britų muzikos grupė.

Jie visai netoli „Coldplay“ ir visi ženklai rodo, kad toks šuolis į pirmąjį ešaloną yra tik laiko klausimas. Šiandien „Foals“ vardas rašomas riebiausiomis raidėmis, o grupės kalendoriuje beveik nėra laisvų datų. Nieko nuostabaus, kad pasirodymas Vilniuje vyks pirmadienį – jis nesimaišo su jokiais festivaliais ir išvykomis į gamtą. Muzikos pasaulio užkulisiuose kalbama, kad „Glastonbury“ festivalis jiems planuoja suteikti absoliutaus headliner’io statusą. „Reading“ ir „Leads“ festivaliai jau tai padarė praėjusią vasarą ir nepasigailėjo. „Foals“ buvo vieni pagrindinių šio legendinio britų festivalio atlikėjai ir pasirodė svarbiausioje „Pyramid“ scenoje prieš „Muse“. Nors tą pasirodymą lydėjo techniniai nesklandumai, tai buvo „Foals“ muzikinis triumfas. Dar pridėkite pasirodymą sausakimšoje „Wembley“ arenoje Londone ir „Brit Awards“ nominaciją geriausios britų grupės kategorijoje. Čia „Foals“ varžėsi su jau minėtais „Coldplay“, „Blur“, „Years & Years” ir „One Direction”. Akivaizdu, kad „Foals“ žygiuoja koziriais ir išsikovojo savo vietą tarp esamų geriausių.

Muzikos šviesuoliai Steve’as Reichas, Phillipas Glassas, Arthuras Russellas, Madonna, „Talking Heads“, Kanados ekspermentinės muzikos atstovai „Godspeed You! Black Emperor” ir krautroko supergrupė iš Vokietijos „Harmonia“ labiausiai įtakojo jų kūrybą.

„Foals“ muzika išsidėsčiusi istorijos lentynose ir etapuose. Su vis nauja garso estetika, turiniu ir idėjomis. „Foals” kūryba visada lenkė laiką, yra įdomi ir marga, dovanojanti nekasdienę muzikinę patirtį. Jie daug kartų įsirašė į muzikos istoriją ir yra vieni britų roko muzikos vedlių. Kai grupės albumą prodiusuoja tokie žmonės kaip Mike’as Crossey, Davidas Andrew Sitekas, Paulas Epworthas ar Jamesas Fordas, tai reiškia tik vieną – gyvenime „Foals“ šitą tikrai pasiekė.

Vieša paslaptis, kad šie britų roko sunkiasvoriai įkvėpė ne vieną jauną Lietuvos roko grupę. Kai kuriems iš mūsiškių jie pakeitė gyvenimą ir nutiesė tiesų kelią į indie roko muzikos pasaulį. Jie parodė, kaip iš tikrųjų gali skambėti alternatyvus rokas ir koks triuškinantis gali būti gyvas pasirodymas.

„Foals” viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week”. Ši kompanija jau jums atvežė Jose Gonzalezą, Benjaminą Clementine’ą, Tricky ir kitus. Liepos 13 d. šie koncertų organizatoriai taip pat kviečia į „Cigarettes After Sex“ pasirodymą Pranciškonų vienuolių rūmų kieme.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist