Spalio 20 d. 16.30 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Raudonojoje fojė vyks nemokamas teatro simfoninio orkestro trombonininkų grupės koncertas, kurio pasiklausyti kviečiami užsukti visi šeštadienio popietę maloniai praleisti sostinėje nusiteikę vilniečiai ir miesto svečiai.

„Kai pradėjo dirbti naujasis LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, jis ėmė domėtis, ar teatro simfoninio orkestro muzikantai turi galimybių lankyti meistriškumo kursus ir kelti savo profesinį meistriškumą. Mes, trombonininkai, tai supratome kaip pasiūlymą ir ilgai nedelsę nusprendėme savaitei pasikviesti į Vilnių Tobiasą Schiesslerį – Hanoverio muzikos, teatro ir medijų aukštosios mokyklos lektorių, Hanoverio Žemutinės Saksonijos valstybinio orkestro artistą bei pasaulinio garso ansamblio „Trombone Unit Hannover” narį“, – pasakoja LNOBT simfoninio orkestro muzikantas Audrius Stasiulis.

T. Schiesslerį teatro trombonininkai (Tomas Karka, Paulius Batvinis, Mindaugas Valaitis, Jonas Kunčius, Valentas Marozas ir A. Stasiulis) jau pažinojo iš ankstesnių susitikimų muzikos festivalyje „Trakų fanfarinė savaitė“, kuriame grodavo kaip ansamblis „Opera Brass“. Baigdami LNOBT finansuotą meistriškumo kursų savaitę, kartu su pedagogu iš Vokietijos jie nusprendė pakviesti vilniečius į nemokamą trombonų muzikos koncertą teatro Raudonojoje fojė. Valandos trukmės įvairiaspalvėje koncerto programoje nuskambės kompozitorių Tielmano Susato, Enrique Crespo, Georges‘o Delerue, Sergejaus Prokofjevo, Josefo Rheinbergerio, Arthuro Pryoro muzika.

Ar sudėtinga bus seniai kartu grojantiems orkestro muzikantams vienam koncertui priimti į savo būrį naują narį? „Kaip seni bičiuliai supranta vienas kitą iš pusės žodžio, taip trombonininkai supranta vienas kitą iš pirmo garso“, – tvirtina LNOBT trombonininkų koncertmeisteris T. Karka.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist