Koncertai

Rytoj – labdaros koncertas „UNITED Voices“. Visos surinktos lėšos bus skiriamos „Jaunimo linijai“

Jau šį ketvirtadienį Kongresų rūmuose, 19 val. įvyks iškilmingas labdaros koncertas „UNITED Voices“, kuris  klausytojams ne tik dovanos nepakartojamą gospelo šventę, bet ir kvies prisidėti prie kilnaus tikslo – visos projekto metu surinktos lėšos skiriamos emocinės pagalbos tarnybai „Jaunimo linija“.

„UNITED Voices“ koncerto metu skambės vieningi Lietuvos edukologinio universiteto gospelo choro balsai, pirmą kartą Lietuvoje pasirodymą surengs daugkartinis Jungtinių Amerikos Valstijų gospelo muzikos konkursų laureatas „The Apostolic Church Sanctuary Choir“ bei prie chorų keliems kūriniams prisijungs išskirtinio vokalo savininkas, Lietuvos muzikos scenos žvaigždė – Donny Montel.

„Jaunimo linijos“ savanoriai anonimiškai telefonu bei internetu visą parą teikia emocinę pagalbą  mūsų šalies jaunuoliams, kovojantiems su priklausomybėmis, depresija, vienatve, išklauso ir pataria, patekus į sudėtingas gyvenimo situacijas. Projektas „UNITED Voices“, siekdamas tęsti „Jaunimo linijos“ nuolat vykdomus visuomenės informavimo darbus, atvirame ir nuoširdžiame interviu kalbino Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininką Mykolą Majauską. Artimojo savižudybę pats išgyvenęs politikas aktyviai kalba savižudybės prevencijos tema. Šiemet pristatyta knyga be pavadinimo, kurioje surinktos ir papasakotos žmonių, patyrusių artimojo savižudybę, istorijos. Visos autorinės pajamos skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.

 

Kasmet Lietuvoje iš gyvenimo savo noru pasitraukia apie 1000 žmonių – iš jų net 150-180 jaunuolių (15-29 metų), šie skaičiai yra didžiausi Europoje bei vieni didžiausių pasaulyje. Paklaustas, kas, jo manymu, lemia tokią savižudybių situaciją mūsų šalyje, politikas atsakė: „Aš manau, kad viena didžiausių problemų yra tai, jog mes esame labai užsidarę ir dažnai skausmą, kurį išgyvename, uždarome savo viduje ir nedrįstame apie jį kalbėti. Jei sergi onkologine liga, vėžiu, išdrįsti garsiai pasakyti, jog turi problemų ir tave visi užjaučia bei supranta, bet jei turi psichologinių problemų, emocinių sutrikimų, jei, galbūt, sergi depresija, tu nedrįsti apie tai niekam pasakyti, nes žmonės tiesiog tavęs nesupras. Ta baimė atsiverti į nežinomybę ir lemia, jog užsidarome su tuo skausmu vieni. Nuoširdžiai tikiu, jog žmonės, atvirai kalbėdami su savo artimaisiais, gali išpręsti daug problemų, jiems gali tapti lengviau.“ Tais atvejais, kuomet su emocinėmis problemomis susiduriantis žmogus neturi artimo žmogaus, kuriam galėtų išsipasakoti, ar nedrįsta apie savo išgyvenimus prabilti viešai, kreiptis į gydymo įstaigas, politikas pabrėžė emocinės pagalbos linijų svarbą, kadangi į jas paskambinęs žmogus gali anonimiškai pasikalbėti apie savo problemas, sulaukti užuojautos, pagalbos, gyvenimiško patarimo ar tiesiog būti išklausytas.

Pasiteiravus apie valstybės vaidmenį šalies gyventojų emocinės būklės gerinime, M. Majauskas akcentavo veiksmingų patyčių prevencijos priemonių užtikrinimą: „Labai svarbu užkirsti kelią emociniam ar net fiziniam smurtui, patyčioms dar ankstyvoje vaikystėje – darželyje, mokykloje, užtikrinti saugią emocinę aplinką, parodyti vaikams, kad jie gali augti gerbdami, mylėdami vieni kitus, rūpindamiesi vieni kitais.“ Baigdamas pokalbį, politikas siuntė nuoširdų raginimą neužsidaryti, prabilti apie savo išgyvenimus, nes pokalbis ir tylos sulaužymas gali išvaduoti nuo skausmo.

 

Visos 2017-ųjų metų projekto „UNITED Voices“ metu surinktos lėšos bus skiriamos „Jaunimo linijos“ veiklai stiprinti – pritraukti savanoriams, juos apmokyti, sukurti geresnes sąlygas jų mokymams ir budėjimams. „Jaunimo linijos“ skaičiavimais, vienas atsilieptas skambutis organizacijai kainuoja vieną eurą, tad kiekvienas projekto metu paaukotas euras gali išgelbėti dar vieną gyvybę. Jau šį ketvirtadienį, 19 val. kviečiame atvykti į Kongresų rūmus, kur ne tik išgirsite išskirtinį gospelo profesionalų koncertą, tačiau ir prisidėsite prie kilnaus tikslo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button