„Walls Have Ears“ – tai renginių ciklas, skirtas video meno ir muzikos priemonėmis pasakoti Vilniaus sienų istorijas ir kurti dialogą su šiandiena.

Kiekvieno renginio metu sostinės menininkai, saulei nusileidus, atskleis skirtingų sienų grožį ir istorinius kontekstus bei kurs sapnišką miesto atmosferą – nes, pasak legendos, ir pats Vilnius gimė iš sapno.

Vaizdo ir muzikos pasakojimo derinys pasirinktas neatsitiktinai, nes kaip ir nebylus kinas yra tarsi universali kalba – suprantamas visiems. Žiūrovų rugpjūčio mėnesį laukia trys renginiai, kalbantys apie skirtingas Vilniaus briaunas.    

Rugpjūčio 20 d. 21 val. Užupyje (prie Angelo) vyks renginys „Vilnius, pasakų miestas“, Viktoro Diawaros  „Elektroninės sutartinės“

„Elektroninės sutartinės“ – tai lietuviškojo muzikinio paveldo ir šiuolaikinio meno sintezė, pristatanti kitokią lietuviškos kultūros sceną.

Renginio metu bus rodomos specialiai Užupio pastatų architektūrai pritaikytos video projekcijos su mitologine simbolika ir skambės Viktoro Diawaros muzikinės kompozicijos – liesis autentiški aukštaitiškų sutartinių skambesiai ir elektroninės muzikos garsai, moderni ir senovinė kultūros.

Pasak „Walls Have Ears“ sumanytojų, Vilnius visada buvo traukos centras, didelė sostinės gyventojų dalis yra atvykusi iš Lietuvos miestelių ir kaimų ir šie žmonės turėjo ryšį su senosiomis tradicijomis, tautosaka ir mitologija. Miesto ir provincijos dialogas Vilniuje yra akivaizdus ir turtinantis. Viktoro Diawaros sumanymas puikiai atspindi šią sostinės pusę.

Rugpjūčio 27 d. 21 val. 45 min. Konstantino Sirvydo skvere („Prancūzų parke“)  vyks renginys „Vilnius, Šiaurės Jeruzalė“ – video menininkas Andrius Seliuta ir atlikėjai Darius Mažintas ir Rafailas Karpis

Ant Lenkų kultūros instituto pastato sienos bus rodomas Andriaus Seliutos video kūrinys, dedikuojamas Lietuvos žydams, skambės Rafailo Karpio bei Dariaus Mažinto atliekami kūriniai iš programos „Laiškai iš praeities“ ir A. Šenderovo kūrinys „Puslapiai iš užmirštos knygos“. Renginio organizatoriai žada subtilų reginį, bent trumpam nukelsiantį žiūrovą į tuos laikus, kai šioje miesto dalyje gyvavo žydų kultūra.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas A. Šenderovas kūrinyje „Puslapiai iš užmirštos knygos“ panaudojo senąsias Vilniaus krašto žydų dainas, atrastas 1927 m. išleistoje knygoje „Muzykalisher pinkos“ (muzikos užrašai, melodijų rinkinys iš žydų paveldo lobyno). Naujai interpretuodamas istorinį bei kultūrinį paveldą kompozitorius siekė atskleisti Vilniaus įvairialypiškumą ir multikultūriškumą.

Jidiš dainų kūriniai iš  programos „Laiškai iš praeities“ – tai balsui ir fortepijonui aranžuotos žydų liaudies ir autorinės dainos, atliekamos jidiš kalba, kuriose atsispindi iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyvenusių žmonių aktualijos.

Rugpjūčio 31 d. 21 val. Vilniaus rotušės aikštėje vyks renginys „Vilnius, Nepriklausomybės miestas“ – video menininkai Matas Nakrošis ir Vytautas Žarnauskas ir atlikėjas Adas Gecevičius

Žiūrovų laukia valandos trukmės video projekcijų spektaklis ant Rotušės pastato fasado ir atlikėjo Ado Gecevičiaus koncertas. Pasak renginio sumanytojų, M. Nakrošis, V. Žarnauskas ir A. Gecevičius specialiai šiam renginiui kuria vieningą kūrinį, kuriame atsiskleis trisdešimties metų Lietuvos Nepriklausomybės jėga ir grožis.

Adas Gecevičius yra grojęs su Alina Orlova, Jurga Šeduikyte, Petru Vyšniausku, A‘brokenleg, Petunija, koncertuoja su geriausiai eksportuojamu lietuvių projektu „Sheep Got Waxed“, yra „Vilniaus Energijos“ muzikos prodiuseris.

Su šiais kolektyvais Adas yra apšildęs Ghostpoet, „BadBadNotGood“, Kamasi Washington, grojęs ne viename muzikos festivalyje užsienyje nuo Ispanijos iki Pietų Korėjos ar Taivanio. Jo kūriniai skamba pripažinimą pelniusio urbanistinio šokio teatro „Low Air“ programose.

Ilgainiui atsirado poreikis išleisti autorinę kūrybinę medžiagą – per 3 metus susikaupė virš 200 kompozicijų. Taip gimė 20-ies kūrinių albumas „Mikroritmika“, įgrotas gyvai.

Vytautas Žarnauskas yra pripažintas video menininkas Lietuvos muzikinėje scenoje. Viešų pasirodymų skaičius viršija 300 renginių. Yra dirbęs su dauguma Lietuvos muzikinės scenos atlikėjų, koncertuose, festivaliuose, įvairiuose muzikiniuose projektuose, taip pat filmų, reklamų, TV laidų filmavimuose ir tiesioginėse TV transliacijose, įvairiuose privačiuose ir viešuose renginiuose, konferencijose. Turi ir asmeninių projektų – kuria projekcijas ant pastatų ir kitų paviršių, daug eksperimentuoja su 3D video mapping technika.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist