MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Koncertai

Prieš Kalėdas Rotušėje skambės autentiškas ir modernus folkloras

Likus kiek daugiau nei savaitei iki Kalėdų, Vilniaus etninės kultūros centras vilniečius ir sostinės svečius nuoširdžiai kvies į vieną gražiausių Centro kalėdinių renginių – šventinį koncertą „Vidury lauko grūšelė“.  Gruodžio 16 d. 15 val. Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje vyksiantis renginys taps puikia galimybe pamiršti šventinį skubėjimą, susikurti kalėdinę nuotaiką ir pripildyti paskutinę advento savaitę ramybės.

Vieni iš koncerte pasirodysiančių atlikėjų  – modernaus folkloro grupė „Undan“. Tai nuolat gyva, iš naujo vykstanti lietuviško folkloro interpretacija, įkūnijama trijų talentingų kūrėjų – Juditos Butkevičiūtės-Vaitulevičienės, Lauryno Vaitulevičiaus ir Adomo Šimkūno. Tradicinė muzika „Undan“ kūryboje atveriama naudojant modernias arba folklorui neįprastas raiškos priemones, kuriomis tampa ir kompiuteriu išgauti garsai, ir senovinis Afrikos instrumentas mbira. Kaip teigia grupės dalyviai, atvėrus tradicines lietuvių dainas pasauliui ir garso modernybei, jos dar labiau parodo išskirtinį savitumą, gelmę, aktualumą.

Koncerte „Vidury lauko grūšelė“ taip pat pasirodys „Obelija“. Tai folkloro grupė, kurios sudėtyje – trys merginos, atliekančios liaudies dainas ir muzikuojančios tradiciniais instrumentais. Koncerto žiūrovams grupė padovanos dzūkų advento-Kalėdų liaudies dainų interpretacijų, papildydama tradicines melodijas folklorui neįprastais balsais, kanklių, būgnų, ratukinės lyros skambesiais. „Obelija“ žada, kad jų programoje netrūks tradicinės kultūros mylėtojams puikiai žinomų dainų, todėl mielai pakvies žiūrovus prisijungti ir padainuoti kartu.

Daugiau informacijos apie Vilniaus etninės kultūros centro renginius svetainėje www.etno.lt bei Centro Facebook paskyroje.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia prisiminti Virgilijų Noreiką

Evaldas Činga

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras jubiliejinį sezoną užbaigs Vilniaus kongresų rūmuose

Evaldas Činga

Tradicinis Vilniaus festivalis vyks! (festivalio programa)

Evaldas Činga

Romantiškos Valentino dienos naujienos: į Loftą grįžta indie folko žvaigždės ir Izraelio „Lola Marsh”

Evaldas Činga

„Mashina Vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius: „Jaučiu, kad žmonėms esame skolingi“

Evaldas Činga

Choro „Bel Canto“ projektas pristatė pasaulines chorinės muzikos žvaigždes ir pasiekė šimtus tūkstančių Lietuvos gyventojų

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika