Išgirsti įvairių tautų liaudies muziką, išvysti tradicinius jų instrumentus bei susipažinti su atlikėjais,  atvykstančiais net iš devynių pasaulio šalių, jau šį trečiadienį vilniečius ir miesto svečius pakvies tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė“. Festivalio programoje – ne tik koncertai, bet ir instrumentų, muzikantų fotografijų parodos, susitikimai.

Festivalio „Griežynė“ pradžią rugsėjo 5 d. 17.30 val. skelbs Daivos Klovienės fotografijų parodos „Griežynė – veidai, susitikimai“ atidarymas ir Lietuvos kompozitoriaus, folkloro atlikėjo Algirdo Klovos solo programa „Versmės tėkmė“ Vilniaus mokytojų namų svetainėje. A. Klovos sumanyta ir jo atliekama etnokultūrinė muzikinė programa paremta autentiškomis lietuvių liaudies melodijomis, jas derinant su folkloro, postfolkloro ir kitų stilių improvizacijos elementais.

Jono Bugailiškio, išradingo medžio drožėjo, skulptoriaus, liaudies instrumentų kūrėjo, pagamintomis kanklėmis, ragais ir būgnais muzikuoja ne vienas lietuvių bei užsienio folkloro ansamblis ar pavieniai atlikėjai. Jau ne pirmą kartą festivalio dalyviai svečiuosis jaukiose tautodailininko dirbtuvėse, įsikūrusiose Vilniaus senamiestyje (Aušros vartų g. 17) – į jas visuomet malonu užeiti ir pasiklausyti ramios šeimininko kalbos, pasigrožėti jo kūriniais, pamuzikuoti. Meistras svečių lauks rugsėjo 6 d. 15 val.

Vakare, 18 val., – Peterburgo armonikininkų vakaras Vilniaus mokytojų namų svetainėje.

Festivalyje netrūks ir kitų tautų muzikos – tradicines melodijas atliks instrumentinės muzikos grupė „Aypara“ iš Azerbaidžano, folkloro grupė „Kolisnija“ iš Baltarusijos, kapela „Wojciechowska“ iš Lenkijos, taip pat svečiai iš Latvijos, Estijos, Kinijos, Škotijos. Senąją Kretos liaudies muziką ir dabartines improvizacijas atliks Londone reziduojantis Kretos muzikos kolektyvas „Cretan Brioche“. Į festivalį atvyksta ir Vašingtone, JAV, gyvenantis lietuvių kilmės smuikininkas Dovydas (David) Pivoriunas, grojantis lietuvių, latvių, estų bei JAV tradicinę muziką – senųjų laikų, bliugrasą ir kt.

Rugsėjo 7 d. 18 val. Vilniaus mokytojų namuose vyks Didysis „Griežynės“ koncertas. Festivalio dalyviai demonstruos gražiausius savo repertuaro kūrinius – klausytojams tai puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikantus drauge.

Rugsėjo 8–9 d. festivalio dalyviai svečiuosis Kernavėje, Širvintų ir Kauno rajonuose.

Žiūrovai visuose renginiuose galės lankytis nemokamai.

Festivalis „Griežynė“ – seniausias šio žanro renginys Baltijos rytiniame regione, rengiamas kas dveji metai. Siekdami supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, instrumentais ir tradicine muzika, o svečiams pristatyti lietuvišką autentišką muzikavimo tradiciją, 1992 m. festivalį sumanė du instrumentinio folkloro entuziastai – Algirdas Klova ir Arūnas Lunys.

Festivalio rengėjai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Vilniaus mokytojų namai, Širvintų ir Kauno r. savivaldybės.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist