Šeštadienį, rugsėjo 28 d. 18 val. didžiojoje Muzikos ir teatro akademijos salėje įvyks koncertas „Pirmoji repeticija“, skirtas berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 60-mečio renginių pradžiai ir pirmajai repeticijai paminėti. Jo metu „Ąžuolų klubo“ vyrų choras prisimins pirmuosius ąžuoliukus, pagiedos senų laikų dainas ir kartu su Šv. Kristoforo orkestru ir dabartinio „Ąžuoliuko“ vyrais atliks Antonio Vivaldi „Gloria“.

Istorinė repeticija įvyko 1959 metų rugsėjo mėnesį Vilniuje, Maestro Hermanui Perelšteinui įkūrus berniukų ir jaunuolių chorą „Ąžuoliukas“. 1979 metais jam išvykus į JAV, chorui vadovauja Vytautas Miškinis.

Dar prieš du dešimtmečius buvę choristai susibūrė į „Ąžuolų klubą“, o nuo 2016 metų jame įkurtas ir vyrų choras, kuris sėkmingai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Per šį laikotarpį „Ąžuolų klubo“ vyrai tapo 5 Tarptautinių konkursų laureatais, o 2018 metais Lietuvos nacionalinis kultūros centras apdovanojo chorą „Aukso paukštės“ apdovanojimu kaip geriausią naują mėgėjų meno kolektyvą.

„Ąžuolų klubo“ vyrų choro meno vadovas ir dirigentas – prof. Povilas Gylys, taip pat vienas iš pirmųjų ąžuoliukų. Chore – įvairių profesijų vyrai, anksčiau dainavę „Ąžuoliuke“. Choro entuziastai teigia tęsiantys chorinio dainavimo tradiciją prof. Hermano Perelšteino garbei. Būtent jo – savų vadinamo tiesiog „šefu“ – dėka jie visam gyvenimui pamilo chorą ir dainavimą.

Renginys nemokamas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.