Šį ketvirtadienį, gegužės 16 d., savo koncertų ciklą tęsia naujas festivalis Vilniuje – „Vilnius Spring Festival“. Šįkart Nacionalinėje dailės galerijoje, vienoje scenoje susitikus Ramintai Naujanytei – Bjellei ir Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui, suskambės itin inovatyvus koncertas – pirmą kartą Lietuvoje visa programa bus atliekama su interaktyviais gestais valdomu instrumentu „MiMu gloves“!

„Jau šį ketvirtadienį pirmą kartą skambės ne tik visas koncertas su sensorinėmis pirštinėmis, tačiau pirmą kartą bus atliekama ir naujų kūrinių programa! Pavadinau šį kūrinių ciklą „Keturių istorijų diskusija“ ir labai noriu pakviesti savo klausytojus į koncertą-diskusiją“, – pasakoja Raminta Naujanytė – Bjelle. Šiame koncerte kiekviena muzikinė istorija kvies klausytoją į pokalbį tarp girdimos muzikos ir jo paties. Koncerto pagrindiniais istorijos pasakotojais taps Šv. Kristoforo orkestras ir gestais valdomas instrumentas, o kiekviena pasakojama istorija turės ir po muzikinį svečią, tarp kurių sutiksime Mildą ir Teresę Andrijauskaites, Adą Gecevičių bei Manta Samulionį, kurie savo išskirtinumu ir estetiniu savitumu praturtins Bjelles ir orkestro atliekamus kūrinius!

Jei iki šiol Bjelle savo koncertuose su šiomis unikaliai valdomomis pirštinėmis atlikdavo tik vieną ar kelis kūrinius – šįkart su jomis bus atliekamas visas koncertas ir tai pirmas toks atvejis Lietuvoje! „Artėjantis koncertas tai galimybė patirti išskirtinių gyvosios elektroninės muzikos atlikėjų, balsų ir orkestro sintezę. Kaip kompozitorei ir atlikėjai, šis koncertas man didelė dovana, nes galiu atskleisti ilgai brandintą savo eksperimentinę pusę.“,- pasakoja Bjelle.

„Vilnius Spring Festivalis“ naujas ir ambicingas muzikos festivalis, kurio pirmasis koncertas su „Vilnius JJAZZ Ensemble“ įvyko praėjusį ketvirtadienį, buvo sumanytas paties Šv. Kristoforo kamerinio orkestro. Šiame festivalyje orkestras bei jo muzikantai kolaboruoja su įvairaus žanro muzikantais bei kūrėjais, o savo klausytojams pristato dar niekur iki šiol neskambėjusią programą!

Visą pavasarį, dešiniajame Neries krante skamba muzika, gegužės 23-ąją „Vilnius Spring Festival“ metu dar laukia Leon Somov ir violončelių dueto baroko ir elektroninės muzikos premjera, o gegužės 30-ąją Šv. Kristoforo orkestras ir choras „Liepaitės“ atliks kompozitorės Griedrės Pauliukevičiūtės oratoriją.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist