Koncertai

Paaiškėjo nemokamo festivalio programa: liepos 25 d. Vingio parke pasirodys būrys žvaigždžių

Visai netrukus, liepos 25 dieną Vilniaus Vingio parkas taps unikalia muzikos arena – čia vyks artėjančiam sostinės 700 metų jubiliejui paminėti skirtas nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. Jau paaiškėjo ir būsimo festivalio programa, kurioje – klasikinės muzikos dalis su ryškiausiais šalies atlikėjais, populiariosios muzikos dainininkų pasirodymai bei netikėti jų duetai, diskusijos apie tvarumą ir vienos ryškiausių Europos šiuolaikinės muzikos žvaigždžių – Lewis Capaldi – pasirodymas.

Klasikinės muzikos programa ir netikėti duetai

Nors Šv. Kristoforo, Vilniaus globėjo, diena – liepos 25-oji – Vilniuje švenčiama kasmet, šiemet, pasitinkant sostinės 700 metų jubiliejų, ji bus švenčiama ypatingai – su ryškiausių šalies ir užsienio atlikėjų muzika. Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ organizatoriai jau dalijasi ir artėjančio renginio programa bei artistų vardais. Renginys vyks dviejose lokacijose – pramoginė dalis vyks Vingio parke, o Katedros aikštėje šalia jubiliejinio laikrodžio instaliacijos bus surengtos ją papildančios diskusijos. 

Liepos 25-ąją festivalio vartai Vingio parke bus atverti 17 val. Nuo tada čia bus galima pasistiprinti maisto zonoje, taip pat sudalyvauti įvairiose laisvalaikio ir edukacinėse veiklose visai šeimai. Nuo 19 val. muzikinę programą pradės klasikinės muzikos pasirodymai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro pasirodymas, kuriame kūrinius atliks tikros šalies operos žvaigždės: Viktorija Miškūnaitė, Justina Gringytė, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas. Miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

 

Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – 20.30 val. jame pasirodymus surengs puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, specialiai šiam renginiui susijungsiantys į skirtingų žanrų ir kartų duetus. 

Nauji Lewis Capaldi kūriniai ir dėmesys tvarumui 

Vingio parke vyksiančią muzikinę dalį 22.30 val. vainikuos išskirtinis pasaulinio garso muzikos žvaigždės Lewis Capaldi pasirodymas. Iš Škotijos kilęs dainininkas sugeba savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje, o gerbėjams puikiai žinomi tokie jo kūriniai, kaip „Bruises“, „Before you go“ ar „Hold me while you wait“. Vilniaus klausytojams L. Capaldi pristatys ir visiškai naujus, dar neišleistus savo kūrinius. 

Speciali programa laukia ne tik Vingio parke susirinksiančių žiūrovų. Liepos 25-ąją nuo 14 val. visi vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami į Katedros aikštę, šalia jubiliejinio laikrodžio instaliacijos, kurioje vyks diskusijos įvairiomis su miesto aktualijomis be tvarumu susijusiomis temomis. Vilnius diskusijose bus pristatomas per skirtingas temas. Viena diskusijų – laisvės tema, kurios metu dalyviai kalbėsis apie Ukrainos karo herojus, taip pat šviesią, į tvarumą orientuotą miesto ateitį. Diskusijose bus gvildenamos įvairios tvarumo formos ir sritys: socialinė, meninė, verslo, aplinkos ir valdžios tvarumo. Savo balsą išsakys ir ateitį kurianti karta – vaikai kalbins dabar Vilnių puoselėjančius žmones.

 

Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius“ programa

17:00 val. Atveriami festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai.

19:00 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

20:30 val. Lietuvos atlikėjų duetų vakaras.

 

22:30 val. Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas.

Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius“ programa Katedros aikštėje:

14:00 val. Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius“ pristatymas ir atlikėjo Jurgio Didžiulio pasirodymas.

 

15:00 val. Kitoks pokalbis. Vaikai kalbina amžinai jauną kaip pats Vilnius kūrėją. Šiek tiek intrigos, ką kalbinti pasirinks mažiausieji sostinės gyventojai!

15:30 val. Ukrainos herojai Lietuvoje. Artėjantis Vilniaus 700 metų jubiliejus dar kartą primena, kokia brangi yra laisvė. Organizacijų, aktyviai remiančių ukrainiečių pasipriešinimą Rusijos agresijai, atstovai kalbės apie tai, kaip padėjome kovojančiai Ukrainai ir kuo jai dar gali padėti Vilnius. Pokalbį moderuoja Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė.

17:00 val. Ateities Vilnius, kur link judame ir kaip tai atsiliepia mūsų aplinkai. Žinomi visuomenininkai festivalio atidaryme gvildens temas įvairiais tvarumo aspektais: socialiniu, kultūriniu, verslo bei aplinkos.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button