Koncertai

Nemokamų koncertų seriją pradeda kamerinis choras iš Floridos

Pasinerti į autentiškų pasaulio melodijų magiją gegužės ir birželio mėnesiais kviečia „Music Travel Baltics“. Skirtingi chorai ir orkestrai iš JAV ir Švedijos surengs savo nemokamus koncertus Vilniuje, Trakuose ir Kaune. Pirmieji pasirodymai – jau šią savaitę: gegužės 10 d., Šv. Kazimiero bažnyčioje ir gegužės 11 d. – Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedros bazilikoje.

Šių dviejų ypatingų sakralinėje aplinkoje organizuojamų nemokamų koncertų metu pasirodys mišrus kamerinis choras iš Floridos, JAV. Chorui vadovauja didelę patirtį Amerikos chorų istorijoje turintis Trentas R. Brownas.

„Mums garbė Lietuvoje organizuoti net kelis šio choro iš Floridos pasirodymus. Be to, tai yra nemokami renginiai, į kuriuos yra kviečiami visi ieškantys intelektualių pramogų netradicinėse erdvėse. Sakralinės erdvės išties sukuria didelę papildomą vertę bet kuriam pasirodymui“, – teigia „Music Travel Baltics“ vadovė Rūta Dambytė.

 

Floridos Gulf Coast choras koncertų metu Lietuvoje atliks ne tik didžiosiose pasaulio katedrose skambančią kamerinę klasiką, bet ir amerikiečių folkloro grynuolius, taip pat modernių laikų giesmes, tokias kaip laikui nepavaldžias René Clauseno „Set Me as a Seal“ ir Ralpho Manuelo „Alleluia“.

Šio choro repertuaro didžiausias išskirtinumas – netgi 3 giesmės iš Baltijos šalių. Beje, kolektyvas jau kurį laiką repetuoja ir lietuvių kompozitoriaus Jono Tamulionio išplėtotą lietuvių liaudies dainą „Buvo dūda Vilniuj“, kurią pirmąkart viešai ir atliks Vilniuje, Šv. Kazimiero bažnyčioje. O Kaune choro pasirodymas yra įtrauktas į tarptautinio festivalio „Kaunas Cantat“ koncertų ciklą.

Floridos Gulf Coast kamerinis choras jau yra įgijęs pripažinimą tiek savo šalyje –  patekęs į vieno svarbiausių JAV chorų konkursų pusfinalį –, tiek po truputį vis dažniau yra matomas Europoje. Ryškiausias šio choro pasirodymas Senajame žemyne įvyko Vienos Šv. Stepono katedroje Austrijoje.

 

Nemokamas Floridos Gulf Coast kamerinio choro koncertas:

Gegužės 10 d., 18:30 Šv. Kazimiero bažnyčia, Vilnius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button