Koncertai

Nemokamais koncertais Vilniaus karilionas pradeda ketvirtą sezoną

Nuo gegužės pradžios vėl skamba Vilniaus kariliono muzika: kasdien 13 ir 19.15 val. kviečiame klausytis trumpų nemokamų koncertų. 

„Praėjusiais metais pasiteisino mintis miestelėnus ir sostinės svečius du kartus per dieną pakviesti į nemokamus penkiolikos minučių trukmės koncertus. Dienos metu dažniau ateidavo moksleivių ir senjorų grupės ar pietaujantys aplinkinių įstaigų darbuotojai. Vakarais kariliono koncertai sutraukdavo daug turistų ar pramogauti susiruošusių vilniečių. Tad ir šį sezoną nuo gegužės pradžios vėl skamba trumpi Vilniaus kariliono koncertai, kuriuose – ir bažnytinė muzika, ir klasika, ir specialiai karilionui parašyti kūriniai, ir net populiarios melodijos“, – dalinasi brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP.

Šiais metais koncertų programą papildėme naujais, japonų karilionierio Toru Takao aranžuotais XVII amžiaus muzikos kūriniais.

 

Iki spalio 1 d. kiekvieną dieną, 13 val. ir 19.15 val., skambės nemokami penkiolikos minčių trukmės koncertai.

2015 metais Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengtas didžiausias centrinėje Europoje karilionas, turintis net 61 varpą. Mažiausias sveria 8 kilogramus, didžiausias – beveik pusketvirtos tonos. Juos nuliejo garsi Nyderlandų Karalystės Asteno miesto varpų liejykla „Royal Eijsbouts“. Vilniaus karilionas išsiskiria dar ir tuo, kad yra ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir vienintelis, įrengtas bažnyčioje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button