Koncertai

Naujas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmetis: du festivaliai, žvaigždės ir miuziklo vaikams premjera

Pabaigęs šventinių koncertų maratoną, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pradeda naują koncertų pusmetį. Jame klausytojai vėl galės išsirinkti iš plataus spektro įvairiausios muzikos koncertų – nuo Baltijos šalių orkestrų iki LVSO vasaros festivalio, nuo kamerinio baroko iki Mischos Maisky violončelės pasažų, nuo naujo lietuviško miuziklo vaikams premjeros iki „Carminos Buranos“ po atviru dangumi. Panašu, kad 29-ąjį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras užbaigs itin kokybiškai.

Orkestro gimtadieniui – meilės daina

29-ajam orkestro gimtadieniui maestro G. Rinkevičius ir jo vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras paruošė ypatingą ir labai retai atliekamą kūrinį – įspūdingąją prancūzų kompozitoriaus O. Messiaeno simfoniją „Turangalila“. 1945–1949 m. parašytas kūrinys, paties kompozitoriaus vadintas meilės daina, tapo vienu iš reikšmingiausių XX a. muzikos istorijos darbų. Šį kūrinį kartu su orkestru atliks ir du solistai – Lietuvos publikos numylėtinis pianistas Alexanderis Paley ir Marteno bangomis grosiantis Bruno Perrault.

 

Grįžta Baltijos šalių orkestrų festivalis

Po dviejų metų pertraukos į Vilniaus kongresų rūmus grįžta Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir maestro G. Rinkevičiaus organizuojamas Baltijos šalių orkestrų festivalis, pristatysiantis simfoninius orkestrus, garsius solistus ir nacionalinių kompozitorių kūrinius.

Vasario 9 d. festivalį atidarys Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas savo meno vadovo ir vyr. dirigento Andrio Pogos. Vilniaus kongresų rūmuose orkestras koncertuos kartu su tarptautinio pripažinimo sulaukusiu didžiausiu Baltijos šalyse profesionaliu choru „Latvija“ bei trimis Baltijos šalių solistais – lietuvių sopranu Vida Miknevičiūte, latvių tenoru Aleksandru Antoņenko ir estų folkloro muzikos atlikėja Mari Kalkun.

 

Vasario 17 d. Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui skambės ypatingas antrasis Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertas „100 stygų“, kuris stebins styginių gausa ir ypatinga romantine M. K. Čiurlionio, A. Schoenbergo ir P. Čaikovskio kūrinių programa. Net šimtui savo pajėgas suvienijusių Latvijos nacionalinio, Liepojos ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro styginių instrumentų šį vakarą diriguos maestro G. Rinkevičius.

Baltijos šalių orkestrų festivalį kovo 2 d. uždarys Lietuvos prisistatymui skirtas koncertas, kurio metu vienas garsiausių lietuvių pianistų Lukas Geniušas kartu su žmona Anna Geniušiene ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu G. Rinkevičiaus, atliks W. A. Mozarto ir S. Prokofjevo fortepijoninius koncertus. 

 

Baigiantis žiemai vaikų laukia cirkas ir miuziklo premjera

Vasario 10 d. Vilniaus kongresų rūmuose neįtikėtinais triukais mažuosius stebins „Amber“ cirko artistai, kurie savo pasirodymą su orkestru surengs jau tradicija tapusiame koncerte „Cirkas atvažiavo!”. Kovo 17 ir 18 d. klausytojų lauks premjera – kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus miuziklas vaikams „Benediktas ir Žirafa“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliks aktoriai Dominykas Vaitiekūnas, Aistė Lasytė, Gabrielia Kuodytė ir „Liepaičių“ chorinio dainavimo mokyklos auklėtinės.

Tuo tarpu vasario 14 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tradiciškai pakvies kartu sutikti Valentino dieną su Evelinos Sašenko ir Jeronimo Miliaus atliekamomis gražiausiomis meilės dainomis.

 

Kamerinis barokas ir pažintis su orkestro artistais

Pavasario pradžia kvies pasiklausyti barokinės muzikos – kovo 3 d. kameriniame koncerte „Po baroko dangum“ Vilniaus kongresų rūmų scenoje skambės G. Ph. Telemanno, G. F. Händelio, W. A. Mozarto ir J. S. Bacho kūriniai, atliekami Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro primarijų.

Orkestro artistus taip pat bus galima išgirsti ir balandžio 27 d. „Orkestro artistų koncerte“, kuriame net vienuolika Lietuvos valstybinio orkestro solistų pristatys devynis klasikinio repertuaro kūrinius. Nuo XVII a. italų genijaus A. Vivaldi „Žiemos“ peizažo smuikui iš ciklo „Metų laikai“ iki šiuolaikinio danų kompozitoriaus A. Koppelio muzikinių pasažų mušamiesiems – orkestro artistų koncerte bus galima išgirsti gausybę retai atliekamų ir ypač įdomių simfoninių kūrinių smuikui, altui, violončelei, fleitai, obojui, klarnetui, marimbai ir vibrafonui, kartu su simfoniniu orkestru.

 

Muzikos gurmanus džiugins žymūs solistai

Šis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų pusmetis džiugins ir talentingais solistais. Kovo 24 d. Vilniaus kongresų rūmuose bus galima išgirsti latvių smuiko vunderkindą – trylikametį Daniilą Bulajevą, kuris scenoje atliks įžymųjį J. Sibeliaus koncertą smuikui ir orkestrui d-moll.

Balandžio 14 d. savo kalendoriuose turėtų pasižymėti vokalinio meno mėgėjai, mat Vilniaus kongresų rūmuose bus galima išgirsti baritono Kosto Smorigino atliekamas operų arijas bei šio žanro šedevru vadinamą M. Musorgskio vokalinį ciklą „Mirties dainos ir šokiai“.

Balandžio 20 d. vakaras turėtų patikti visiems, kas ieško tikros pavasariškos atgaivos sielai – kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Vilniaus kongresų rūmų scenoje skambės Joanos Daunytės arfos garsai. Lietuvių arfos ambasadore vadinama J. Daunytė sako, kad arfos muzika yra ypatingai artima žmogaus sielai. „Šio instrumento skleidžiamas sakralumas, pakilumas susijęs su mūsų vidumi, dvasine ramybe, šiluma ir jaukumu. Plačiai kalbama ir apie gydomąjį arfos poveikį žmogui, arfos garsų terapiją“, – pasakojo žymi muzikė.

Sezono pabaigai – pasaulinė violončelės žvaigždė

Gegužės 11 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras savo 29-ąjį koncertų sezoną uždarys kartu su pasaulinio garso violončelės žvaigžde Mischa Maisky. 17-os pavadintas ateities Rostropovičiumi, M. Maisky šiuos lūkesčius išpildė su kaupu. „Jo muzikoje dera poezija, rafinuotas subtilumas, didžiulis temperamentas ir nepriekaištinga technika“, – sakė maestro Mstislavas Rostropovičius, kurį M. Maisky vadina ne tik nuostabiu mokytoju, bet ir antruoju tėvu.

Vasarą pradės LVSO vasaros festivalis

Pabaigęs sezono koncertus Vilniaus kongresų rūmuose, vasaros pradžioje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tradiciškai persikels į atviras erdves – birželį įvyks jau devintasis LVSO vasaros festivalis. Birželio 1 d. VRM kieme (Šventaragio g. 2) Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras festivalį atidarys didingąja C. Orffo scenine kantata „Carmina Burana“ – neabejotinai vienu žymiausiu chorinės muzikos kūrinių pasaulyje. Birželio 7 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4) skambės „Miuziklų vakaras“ su E. Sašenko, Povilu Meškėla ir J. Miliumi, o birželio 15 d. festivalį uždarys „Roko baladės“ su neprilygstamaisiais rokeriais P. Meškėla, Česlovu Gabaliu ir J. Miliumi.

Skelbiamos nuolaidos

Iki vasario 11 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia įsigyti bilietų į ateinančio pusmečio koncertus su nuolaidomis iki 50 proc. Abonementų akcijos dalyviai taip pat kviečiami dalyvauti loterijoje, kurioje galima laimėti vertingus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro rėmėjų bei partnerių įsteigtus prizus. Per 29-erius metus Orkestras ir jo rėmėjai bei partneriai pradžiugino daugiau nei 400 abonementų akcijos laimėtojų.

Bilietų į naujojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmečio koncertus galima įsigyti Vilniaus kongresų rūmų, „Tiketos“ ir „Teatrai.lt“ kasose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button