Koncertai

Naujametinis popietės koncertas su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO

Ar kada teko patirti jausmą, kuomet Naujametinio koncerto bilietai ištirpsta dar net nespėjus apie jį pagalvoti? Likus kiek daugiau nei savaitei iki magiško šių metų įvykio, skelbiamas papildomas Naujų idėjų kamerinio orkestro koncertas!

Jau tradicija tapęs Naujųjų metų išvakarių įvykis „Vaidilos klasikos“ koncertų cikle – Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) – gruodžio 31 d. pasirodys net 3 kartus! Bilietų į 18 val.  ir 21 val. koncertus jau nebėra, tačiau dar galima suspėti į Naujametinį popietės koncertą, kuris vyks gruodžio 31 d. 15 val. „Vaidilos“ teatre.

Naujametinis NIKO popietės koncertas – tai ypatingo pobūdžio koncertas, skirtas tiems, kurie nori šventiškai praleisti paskutinę metų popietę, prieš kelionę į Naujųjų metų vakarėlį. Šiam koncertui bus taikoma speciali bilieto kaina, be to, klausytojai galės sėdėti bet kurioje salės vietoje. Beje, tai bus pirmasis koncertas, kurio metu galėsite įsigyti naujausią NIKO albumą, tiesiai iš žymiosios „Metropolis“ įrašų studijos Londone!

 

Dinamiškas, drąsus ir netradiciškas NIKO styginių ansamblis, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, pasižymi unikalia atlikimo maniera. Atlikėjai, siekdami perteikti savo maksimalią pasirodymo įtaigą, ne tik groja iš atminties, bet ir derina dainavimą, kalbą, minimalistinę choreografiją. Naujų idėjų kamerinis orkestras, jungdamas klasikinės ir populiariosios kultūros motyvus, sugeba sukurti itin aukšto lygio, energetiškai aktyvų muzikos įvykį. Jų atliekama šiuolaikinė ir minimalistinė muzika paveikia bet kurio amžiaus publiką, nes NIKO geba sužadinti daugybę emocijų – nuo noro pasinerti į meditaciją iki troškimo išsilieti šokio sūkuryje. Po pasirodymo Vokietijoje spaudoje NIKO muzikavimo konceptualumas buvo net palygintas su Apple modeliu kompiuterijos pasaulyje, kuriame įtaigus ryšys su vartotoju, t. y. publika, ateina per dizainą, prabangos pojūtį.

NIKO – tai 2006 metais G. Gelgoto suburtas styginių sekstetas, kuriame groja ryškūs Lietuvoje gimę ir subrendę muzikantai: Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas, altas), Julija Ivanova (smuikas), Justas Kulikauskas (violončelė), David Dumčius (violončelė) ir Auris Galvelis (kontrabosas). Kiekvienas jų, kaip solistas, yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose.

 

NIKO – tai ansamblis, kuris abejingų nepalieka. Net amerikiečių kompozitorius Terry Riley yra pasakęs, jog tai, ką atlieka NIKO – ne minimalistinė muzika, o maksimalistinė!

Autorė: Akvilė Laugalytė

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button